Sondaż prezydencki. KTO w drugiej turze z Dudą - Tusk czy Biedroń?

2018-01-10 12:40 Paula
 Andrzej Duda
Autor: Andrzej Iwańczuk/REPORTER Andrzej Duda

Pierwszy sondaż prezydencki w 2018 roku został przeprowadzony. Jak się okazuje, pozycja prezydenta Andrzeja Dudy nie jest zagrożona. Wyniki sondażu dla Se.pl i Super Expressu, przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster, pokazują jasno, że do drugiej tury wyborów prezydenckich wszedłby Duda. Z kim by się zmierzył? Polacy wskazali dwóch groźnych rywali obecnego prezydenta.

Nowy rok przyniósł nowy prezydencki sondaż. I chociaż do wyborów prezydenckich jeszcze daleko, bo najbliższe odbędą się za dwa lata, to warto badać nastroje społeczne. Sondaż przeprowadzony na zlecenie Se.pl i Super Expressu przez Instytut Badań Pollster jasno pokazuje, na kogo chcą postawić Polacy. Od wielu miesięcy pierwsze miejsce w sondażach zajmuje obecny prezydent. Tak jest i tym razem. Gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższą niedzielę, to na Andrzeja Dudę zagłosowałoby 39 proc. osób. A to znaczy, że prezydent wszedłby do II tury wyborów. Kto obok niego znalazłby się w walce o prezydencki fotel? Jest dwóch kandydatów. Sondaż pokazuje, że Polacy najchętniej widzieliby w II turze Donalda Tuska - 21 proc. badanych - albo Roberta Biedronia - 15 proc. osób. Kolejne miejsca w sondażu zajęli: lider Kukiz'15 Paweł Kukiz - 9 proc., Janusz Korwin-Mikke - 4 proc., szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, Barbara Nowacka i Adrian Zandberg po 3 proc., przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer - 2 proc. oraz Włodzimierz Czarzasty 1 proc.



Badanie zrealizowane przez Instytut Badań Pollster w dniach 3 - 5 stycznia 2018 roku na próbie 1099 dorosłych Polaków. Próba miała strukturę demograficzną zgodną ze strukturą pełnoletnich mieszkańców Polski, a maksymalny błąd oszacowania wyniósł 3%

Najnowsze