Sondaż dla SE.pl: Kwaśniewska MIAŻDŻY Dudę

2016-04-18 12:54

Wygląda na to, że Jolanta Kwaśniewska (61 l.) na stałe zagościła w sercach Polaków. Mimo że z Pałacu Prezydenckiego wyprowadziła się 11 lat temu, wciąż jest popularna i wysoko oceniana. Pracownia Pollster na zlecenie SE.pl zapytała Polaków: Która z żon prezydentów najlepiej wypełnia swoje obowiązki? Wyniki są naprawdę zaskakujące.

Żona Aleksandra Kwaśniewskiego (62 l.) była zawsze elegancką prezydentową, ale równie mocno angażowała się w życie publiczne. Zachęcała Polki do badania piersi, założyła fundację pomagającą chorym dzieciom. Miała i ma wielu krytyków, ale w rankingu pierwszych dam ona jest pierwsza. Według sondażu Instytutu Pollster na zlecenie SE.pl to ona najlepiej wypełniała swoje obowiązki. Małżonka obecnego prezydenta jest w rankingu dopiero trzecia. Agacie Kornhauser-Dudzie (44 l.) elegancji nie można odmówić. - Godnie się prezentuje. Ale to za mało. W przypadku obecnej pani prezydentowej nie widać aktywności społecznej - mówi Janusz Sibora, badacz dziejów dyplomacji.

Być może niskie notowania to efekt braku aktywności obecnej pierwszej damy. Ale z drugiej strony ankietowani są niesprawiedliwi. Wymagają od pierwszej damy pracy, ale nie chcą jej za to płacić. W sondażu aż 65 proc. uważa, że pierwsza dama nie powinna dostawać pensji.

Zobacz też: Rozwód Andrzeja Dudy. Prezydent zabrał głos. Wspomina słowa Agaty Dudy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE