Spotkanie Dudy z prezydent Mołdawii. Takiego komplementu dawno nie słyszeliśmy

2021-06-21 14:12
Prezydent Duda spotkał się z prezydent Mołdawii
Autor: Igor Smirnow/KPRP Prezydent Duda spotkał się z prezydent Mołdawii

- Doceniamy konsekwentną pomoc Polski dla europejskich aspiracji naszego kraju, a także dla podtrzymania włączenia Mołdawii do europejskich programów pomocowych - mówiła dziś w Pałacu Prezydenckim Maia Sandu. To pierwsza wizyta prezydent Mołdawii w naszym kraju, od wygrania wyborów w 2020 roku. Maia Sandu ma również spotkać się z marszałek Sejmu Elżbietą Witek oraz marszałkiem Senatu Tomaszem Grodzkim.

Prezydent Mołdawii podkreślała jak ważna jest dla jej kraju pomoc Polski. Maia Sandu zwróciła uwagę, że jej państwu zależy na integralności europejskiej. - Liczymy na wsparcie a także na wizję ze strony Polski, jeśli chodzi o umocnienie współpracy w ramach Partnerstwa Wschodniego. Uważamy, że wkład Mołdawii w tę inicjatywę mógłby być dodatkowym czynnikiem stabilności na granicach Unii Europejskiej - oświadczyła Sandu, podkreślając, że Mołdawia śledzi projekt Trójmorza. - Jako prawie że sąsiad Mołdawii, jako kraj, któremu sprawy mołdawskie leżą na sercu – zawsze będziemy stali razem ze wspólnotą międzynarodową za Mołdawią w tym znaczeniu, że absolutnie uważamy, że konieczne jest zachowanie integralności terytorialnej Mołdawii w międzynarodowo uznanych granicach. To sprawa fundamentalna i zawsze będziemy wspierali Mołdawię we wszystkich jej działaniach, które do tej integralności będą zmierzały; które będą powodowały, że sytuacja w kraju będzie stabilniejsza, a Mołdawia przez to będzie stawała się krajem mocniejszym i bardziej zintegrowanym. To ma – oczywiście – fundamentalne znaczenie - powiedział prezydent Andrzej Duda.

Maia Sandu w poniedziałek ma się spotkać także z marszałek Sejmu Elżbietą Witek oraz marszałkiem Senatu Tomaszem Grodzkim.

Ubierz się jak Agata Duda
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE