Spurek przeszła samą siebie! Niebywałe, czego chce zakazać. To może uderzyć w Wałęsę!

2021-09-15 12:25
Sylwia Spurek
Autor: Parlament Europejski

Sylwia Spurek znana jest ze swoich budzących duże emocje opinii. Polityk chciałaby wiele zmienić, zwłaszcza jeśli chodzi o prawa zwierząt. Tym razem zaproponowała na swoim Twitterze szereg zmian, które nazwała „nową piątką dla zwierząt”. Wielu nie spodoba się jej pomysł. jedna z propozycji może uderzyć nawet... w byłego prezydenta Wałęsę.

Sylwia Spurek przedstawiła „nową piątkę dla zwierząt”, czyli listę postulatów, jakie miałyby być realizowane w kolejnych latach. Z wpisu wynika, że do 2023 posłanka chciałaby zakazu wykorzystywania zwierząt w cyrkach, delfinariach oraz zakazu polowań, włączając wędkarstwo. Jeśli o wędkarstwie mowa, to taki zakaz uderzyłby choćby w byłego prezydenta Lecha Wałęsę. Był on kiedyś zapalonym wędkarzem. Dziś już mało kto pamięta, ale występował nawet w programie telewizyjnym o nazwie "Z Wałęsą na rybach". Jak dodała Spurek do 2025 roku z kolei miałby zostać wprowadzony zakaz otwierania nowych hodowli zwierząt, a do 2030 roku zakaz badań, w których wykorzystywane byłyby zwierzęta. Z kolei w 2040 roku miałoby dojść do całkowitego zakazu hodowli. Od teraz Sylwia Spurek proponuje ochronę zwierząt w Konstytucji. Jej wpis wywołał wiele emocji. Odpowiedzieć postanowił miedzy innymi dziennikarz Łukasz Warzęcha. - TERAZ: psychiatryk dla pani Spurek i innych animlso- oraz ekowariatów, zanim zrobią nam wariatkowo na całym kontynencie – napisał na swoim Twitterze Warzecha.

To jednak nie pierwszy raz, gdy postulaty byłej posłanki Wiosny wzbudzają wiele kontrowersji. Wcześniej przedstawiła postulaty „Piątki dla branży roślinnej”. Jednym z nich był zakaz pokazywania reklam mięsa, nabiału i jaj. Sylwia Spurek chciała też wprowadzenia podatku od mięsa oraz nakłaniała do wegańskich obchodów świąt Wielkanocnych.

Zobacz: Wojna o kotlet. Spurek chce zakazać schabowego. Co na to Kaczyński? Komentarz Adama Federa [WIDEO]

NIŻEJ GALERIA ZDJĘĆ Z PROTESTU ROLNIKÓW:

Sonda
Popierasz postulat Sylwii Sperek o zakazie polowań, w tym wędkarstwa?
Spurek chce zdelegalizować schabowego? Co na to Kaczyński? Komentarz Adama Federa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE