Stało się! Tusk rzuca wyzwanie Kaczyńskiemu! "Wyjdź ze swojej jaskini, jestem do dyspozycji"

2021-07-19 18:22
Jarosław Kaczyński, Donald Tusk
Autor: Sebastian Wielechowski, Łukasz Gągulski Jarosław Kaczyński, Donald Tusk

Tak mocnych przemówień, jakimi Donald Tusk rzuca z rękawa od czasu powrotu do polskiej polityki, nie było od dawna. Dziś przewodniczący PO wystąpił z płomienną przemową w Gdańsku. Były premier mówił o problemach, z jakimi jego zdaniem boryka się Polska od czasu dojścia PiS do władzy. Swoje wystąpienie Tusk zakończył rzutem rękawicą. Były premier zaapelował do przewodniczącego PiS Jarosława Kaczyńskiego, by wziął z nim udział w debacie. - Wyjdź ze swojej jaskini! - wołał Tusk do mieszkającego samotnie na Żoliborzu prezesa PiS.

Tusk do Kaczyńskiego: Wyjdź z jaskini! 

- Panie Kaczyński wyjdź z tej swojej jaskini, stań ze mną twarzą w twarz na udeptanej ziemi wymienić się argumentami, zostaw ludzi w świętym spokoju, daj im normalnie ze sobą rozmawiać. Chcesz konfrontacji, chcesz naprawdę poważnego starcia na argumenty, chcesz poważnej rozmowy o Polsce, jestem do dyspozycji wszędzie, gdzie chcesz. Wyjdź z tej jaskini, nie bój się, nie wstydź się - apelował do prezesa PiS Donald Tusk. 

Tusk o Kaczyńskim: "Nie ma lepszego fachowca od dzielenia ludzi"

Tusk w swoim wystąpieniu w Gdańsku poświęcił parę chwil do refleksji nad prezesem PiS. Jego zdaniem w Polsce nie ma lepszego "fachowca" od dzielenia, naznaczania ludzi, od dzielenia narodu polskiego na zwalczające się mniejszości, na kłócące się grupy i rodziny. - To udało mu się mistrzowsko w ciągu tych sześciu lat - powiedział szef PO o prezesie PiS. Tusk podkreślił, że istotą demokracji nie jest "napuszczanie ludzi na siebie, ale rolą liderów jest chronić ludzi przed konfliktem i brać na siebie konfrontację".

>>>Donald Tusk przemawia w Gdańsku. Wzruszające słowa o nieżywym przyjacielu [OGLĄDAJ NA ŻYWO]

Tusk: Panie Kaczyński, wyjdź z tej swojej jaskini, stań ze mną twarzą w twarz na udeptanej ziemi
Autor: GRAFIKA SE Radosław Ślusarczyk Tusk: Panie Kaczyński, wyjdź z tej swojej jaskini, stań ze mną twarzą w twarz na udeptanej ziemi
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE