Stanisław Karczewski szczerze: Nie widziałem dwukrotnego wzrostu cen

2022-05-18 18:44
Stanisław Karczewski. Kupił żonie generator pary
Autor: Paweł Dąbrowski/SUPER EXPRESS Stanisław Karczewski. Kupił żonie generator pary

Drożyzny ludziom na ulicy udowadniać nie trzeba. Tylko w kwietniu o 22 proc. urosły w sklepach ceny żywności. Zapytany o te wzrosty były marszałek Senatu z PiS, Stanisław Karczewski (66 l.) odpowiada, że ceny śledzi, ale dwukrotnych wzrostów nie widział.

Mimo rosnących cen, Polaków w sklepach nie ubywa. Na zakupy lubi chodzić także Stanisław Karczewski, który taką deklarację złożył jeszcze podczas wywiadu w grudniu ubiegłego roku. Wówczas inflacja wynosiła 8,6 proc. i choć teraz jest to już 12,4 proc., były marszałek Senatu wciąż deklaruje sympatię do kupowania.

- Lubię robić zakupy. I śledzę bardzo dokładnie ceny. Niektórzy twierdzą, że wzrastają dwukrotnie. Ja nie widziałem takich wzrostów dwukrotnych cen. Jak są jakieś takie produkty, to ja być może ich nie kupowałem – przyznaje senator Karczewski.

Poniżej galeria obrazująca jak inflacja działa na restaurację Sejmową

Sonda
Czy obecna drożyzna wpłynęła na twoje życie?

By je odczuć, podwyżki cen nie muszą być jednak dwukrotne. Dobrze o tym wiedzą kierowcy, którzy od początku roku do chociażby litra benzyny muszą dodawać średnio 2 zł więcej. Wzrosty zauważa także senator Karczewski, jednak od razu zwraca uwagę, że olej napędowy „lepszej jakości”, który kupuje, ostatnio potaniał o złotówkę.

- Kupowałem już i za 8 zł i za ponad 8 zł olej napędowy, a w tej chwili płacę 7,02 zł, 7,03 zł, a zawsze kupuję olej lepszej jakości – mówi nam były marszałek Senatu z PiS.

Przyczyn podwyżek senator nie szuka daleko. Od razu wskazuje winnych: „Dwie wielkie tragedie, jakie nas dotknęły. Jedna to wojna za wschodnią granicą. A druga to walka z covidem”.

CZYTAJ TEŻ: Inflacja w Polsce w 2023 roku będzie najwyższa w Europie. Polaków nie będzie stać na codzienne zakupy?

Express Biedrzyckiej - Szymon Hołownia: Nie zmienię przekazu mimo spadku sondaży
FB_SE Stanisław Karczewski o drożyźnie
Autor: SE, Sebastian_Wielechowski
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE