Prezydent OSTRO o sędziach. Wyciągnie KONSEKWENCJE?

2019-12-12 18:07 DAB
Andrzej Duda odwiedził woj. podlaskie. Prezydent: Jest moc!
Autor: Mateusz Duchnowski/UMWP Serdecznie dziękuję mieszkańcom za przemiłą atmosferę i zastrzyk pozytywnej energii. Jest moc! - napisał na portalu społecznościowym prezydent RP Andrzej Duda. W środę odwiedził gminę w woj. podlaskim.

Sędziowie Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego nie przestaną orzekać mimo wezwania prezes Małgorzaty Gersdorf. Izba chce wykorzystać swoje obowiązki pomimo nacisków części środowiska sędziowskiego. Do tej sytuacji odniósł się Andrzej Duda - prezydent nie przebierał w słowach na spotkaniu z mieszkańcami Nowego Miasta Lubawskiego.

Prezydent Andrzej Duda kontynuuje swoje spotkania z mieszkańcami Polski. W środę był w Nowym Mieście Lubawskim, gdzie zaapelował do zebranych o wsparcie dla reform, które mogą przywrócić sprawiedliwe sądy w Polsce. O środowisku sędziowskim powiedział: - Dziwią się, że ludzie nazywają ich kastą, a jakże to można inaczej nazwać, jeżeli jest taka obrona niesprawiedliwie uzyskanych przywilejów w postaci ewidentnej nietykalności i niemożności wyciągnięcia jakichkolwiek konsekwencji, zarówno prawnych, jak i dyscyplinarnych, bo sami wobec siebie nie umieją żadnych konsekwencji wyciągnąć. To jest coś, czego jeżeli nie przerwiemy, to Polska nigdy nie będzie państwem sprawiedliwym. Nigdy – dobitnie zaznaczył prezydent.

Prezydent Andrzej Duda wspomniał też o zasadzie sprawiedliwości wyrażonej w polskiej Konstytucji. Dodał, że jeżeli nie nastąpią żadne zmiany, ta zasada będzie zasadą pustą. Zasugerował mieszkańcom Nowego Miasta Lubawskiego, że tą zasadę trzeba wreszcie wypełnić treścią, a wypełnienie jej treścią wymaga zmian. - Dopiero po tych zmianach Polska naprawę będzie mogła stać się państwem sprawiedliwym – dodał prezydent Andrzej Duda.

Najnowsze