Stefan Niesiołowski o obniżeniu swojej pensji: Plugawe, obrzydliwe, bezczelne

2018-04-05 17:49
Stefan Niesiołowski
Autor: Tomasz Radzik

Jarosław Kaczyński zapowiedział wielką rewolucję w życiu polityków. Prezes Prawa i Sprawiedliwości na specjalnie zwołanej konferencji wyjawił, że ministrowie rządu Beaty Szydło mają oddać nagrody pieniężne i przeznaczyć je na Caritas. To jednak było preludium. Przywódca PiS zadeklarował, że posłowie, ministrowie i samorządowcy będą mniej zarabiać. Parlamentarzyści w Sejmie mają otrzymywać nawet o 20 procent mniejszą pensję. Plan Kaczyńskiego bardzo nie podoba się opozycji. Swoje oburzenie wyraził m.in. Stefan Niesiołowski.

Poseł klubu PSL-UED (Polskie Stronnictwo Lubowe - Unia Europejskich Demokratów) nie szczędził krytyki Jarosławowi Kaczyńskiemu. Zdaniem Stefana Niesiołowskiego obniżenie pensji polityków ma uderzyć głównie w opozycję. - To jest niesłychana bezczelność. Najpierw pobrali gigantyczne nagrody, pozatrudniali wszystkich możliwych pociotków, jakichś lizusów i teraz by to odbrobić wizerunkowo, Kaczyński chce innym, ogólnie opozycji zabrać pieniądze. To jest coś obrzydliwego. Najpierw zabrał pieniądze tym emerytom mundurowym, całkowicie niewinnym w 90 procentach ludziom, a teraz chce zabrać pieniądze głównie opozycji. To słowo plugawe do tego pasuje - powiedział Stefan Niesiołowski w rozmowie Se.pl.

Poseł PSL-UED przy okazji skrytykował niektórych posłów PiS-u i Kukiz'15. - Ktoś taki jak Tarczyński, jak Kukiz, Jakubiak, czy taki Horała. Czegoś takiego nie było w Sejmie. Takiego poziomu nędzy umysłowej i moralnej. Oni pieniądze dla siebie znajdą i to uderzy głównie w opozycję. Najobrzydliwsze z obrzydliwych działań. Cudzym kosztem budować swój wizerunek skromnego człowieka, który oszczędza pieniądze - zakończył Stefan Niesiołowski.

Zobacz także: SZOK! Wałęsa pochwalił Kaczyńskiego. Szybko się jednak opamiętał...

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE