Strajk kobiet. Manifestacja pod blokiem Pawłowicz. "Terroryści..." [WIDEO]

2020-10-27 22:43 ZPL
 Krystyna Pawłowicz
Autor: Andrzej Hulimka/REPORTER Krystyna Pawłowicz

Strajk kobiet. 27 października to kolejny dzień, kiedy kobiety postanowiły zamanifestować przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego. Uczestnicy protestu przeszli m.in. pod blok w którym mieszka Krystyna Pawłowicz. - Terroryści przed moim domem... - napisała na Twitterze sędzia Trybunału Konstytucyjnego.

- Kto nie skacze, ten za PiS-em - skandował tłum, który we wtorkowy wieczór zgromadził się pod blokiem Krystyny Pawłowicz. Sędzia Trybunału Konstytucyjnego napisała na Twitterze. - Terroryści pod moim domem... Po czym dodała: wejścia do klatki pilnuje policja. 

Od czwartku, 23 października w całej Polsce trwają protesty po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego. Decyzja TK oznacza, że w Polsce zgodnie z prawem aborcja jest dopuszczalna już tylko w dwóch przypadkach: gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia oraz gdy ciąża jest wynikiem czynu zabronionego, np. gwałtu. W pierwszym przypadku prawo dopuszcza aborcję do momentu osiągnięcia przez płód zdolności do samodzielnego życia poza organizmem matki. W drugim, jej możliwość dopuszcza się, gdy od początku ciąży nie upłynęło więcej niż 12 tygodni.

Czytaj: STRAJK KOBIET TRWA! Organizatorka dosadnie: WYP*LAĆ Z PRZYŁĘBSKĄ [RELACJA, ZDJĘCIA i WIDEO]

Kaczyński o strajku kobiet
Najnowsze
KOMENTARZE