Straż Graniczna zatrzymała 45 osób! Szef MSWiA wyjaśnił dlaczego

2021-08-23 21:18
Straż Graniczna
Autor: PUW Świdwin Straż Graniczna

Szef MSWiA Mariusz Kamiński poinformował, że w ostatnich tygodniach Straż Graniczna zatrzymała 45 osób. Okazuje się, że to obcokrajowcy, którzy brali udział w nielegalnym przerzucie migrantów przez granicę. – W 11 przypadkach sąd zastosował tymczasowe aresztowanie – zaznaczył minister Mariusz Kamiński. Wskazał też skąd pochodzą zatrzymani przez straż.

Szef MSWiA Mariusz Kamiński przekazał, że Straż Graniczna w ostatnich tygodniach zatrzymała kilkadziesiąt osób, które organizowały lub brały udział w procederze nielegalnego przekraczania polskiej granicy.

Nie przegap: Usnarz Górny. Mariusz Błaszczak: Na granicy z Białorusią powstanie 2,5 m płot

Nasza Straż Graniczna w ostatnich tygodniach zatrzymała 45 osób, obcokrajowców, którzy brali udział i pomagali przy nielegalnym przekraczaniu granicy bądź też organizowali ten przerzut – stwierdził minister na antenie TVP Info.

W 11 przypadkach sąd zastosował tymczasowe aresztowanie wobec tych osób – dodał Kamiński.

Minister poinformował, że zatrzymani to ludzie z całego świata, ale "głównie z postsowieckich republik". Mariusz Kamiński odniósł się również do sytuacji na polsko-białoruskiej granicy.

Nie przegap: Usnarz Górny. Straż Graniczna: Po stronie białoruskiej przebywają 24 osoby

Mamy tutaj do czynienia z klasyczną prowokacją. To odwet, zemsta polityczna Łukaszenki za nasze wsparcie demokracji na Białorusi i opozycji białoruskiej – zaznaczył.

Usnarz Górny na Podlasiu. Grupa uchodźców koczuje na granicy polsko-białoruskiej.
Sonda
Czy popierasz pomysł budowy muru na granicy z Białorusią?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE