Europosłanka Spurek broni Kempy! Nikt się tego nie spodziewał

2021-10-21 14:09
Sylwia Spurek, Beata Kempa
Autor: Mateusz Grochocki/East News, Andrzej Zbraniecki/East News Sylwia Spurek, Beata Kempa

Cóż za obrót spraw! Europosłanka Zielonych Sylwia Spurek (45 l.) znana z promowania wegańskich kotletów schabowych, zaapelowała do byłego szefa polskiej dyplomacji Radosława Sikorskiego (58 l.) o przeproszenie Beaty Kempy (55 l.) za jego haniebne słowa skierowane do tej ostatniej.

Pani Spurek odniosła się do twitterowej pyskówki, do której doszło wczoraj wieczorem między europosłami Beatą Kempą a Radosławem Sikorskim. Sikorski znajdujący się co najmniej po wpływem silnych emocji, powiedział Kempie, by ta "walnęła się w zatłuszczony łeb". - Mogę się z kimś politycznie nie zgadzać, może mnie z kimś politycznie dzielić wszystko, ale nigdy nie zaakceptuję retoryki, która narusza lub może naruszać czyjąś godność, poczucie bezpieczeństwa, ośmieszać - napisała Sylwia Spurek na Facebooku. 

>>>Chłopak karmił Spurek schabowym. Zakochana europosłanka jadła mu z ręki! [ZDJĘCIA]

Przypomnijmy. Wszystko zaczęło się od tweeta Kempy ze zdjęciem polskiej flagi powiewającej nad budynkiem Lasów Państwowych. - Flaga ma przykryć to, że gówniarze z Solidarnej Polski doją Lasy Państwowe tak, jak Fundusz Sprawiedliwości - zripostował Sikorski. Przypomnijmy, wokół Funduszu Sprawiedliwości podlegającemu Zbigniewowi Ziobro (51 l.) jest wiele kontrowersji. Wg NIK, tylko nieliczny procent pieniędzy w Funduszu przeznaczony jest na pomoc ofiarom przestępstw. Pokaźna suma ma iść na promocję środowisk związanych z ugrupowaniem Ziobry. W sumie miano sprzeniewierzyć 280 mln zł [CZYTAJ KONIECZNIE:>>>NIK ujawnił wyniki kontroli Funduszu Sprawiedliwości. Szokujące ustalenia] Kempa jednak potraktowała wpis bardzo osobiście i do Sikorskiego zaczęła zwracać się z niemiecka... - Herr Lord, na szczęście jest to wciąż flaga Polski! Gdybyście dalej rządzili nie byłoby jej na czym dzisiaj wieszać. Nienawiść do polskich symboli to ciężka choroba - napisała Kempa. Sikorski, będąc co najmniej pod wpływem silnych emocji, niewiele myśląc odpisał: - Walnij się w zatłuszczony łeb.

Zachowanie Sikorskiego skomentował sam prezes Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro (51 l.). - O tym, że @sikorskiradek to prostak, wszyscy już wiedzą, ale brak reakcji @donaldtusk na chamską napaść na @BeataKempa_MEP świadczy także o „poziomie” kultury osobistej Króla Europy - ocenił minister sprawiedliwości.

>>>Konferencja Mariana Banasia. Prezes NIK ujawnił szokujące informacje! >>>Jest wniosek opozycji w sprawie Banasia! Chcą powołania komisji śledczej

Spurek chce zdelegalizować schabowego? Co na to Kaczyński? Komentarz Adama Federa
Sonda
Czy Radosław Sikorski powinien przeprosić Beatę Kempę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE