Syn Szydło - Tymoteusz - szykuje się do święceń kapłańskich ZDJĘCIA

2017-05-22 7:00 an

Panią premier Beatę Szydło (54 l.) czekają pełne wzruszenia chwile. Już pod koniec tygodnia jej pierworodny syn Tymoteusz Szydło (25 l.) otrzyma śluby kapłańskie i w najbliższą niedzielę odprawi swoją pierwszą mszę w rodzinnym Przecieszynie.

Dla lokalnej społeczności, która liczy około 1150 osób, będzie to ogromne wydarzenie. Mieszkańcy doskonale znają rodzinę Beaty Szydło, mają w pamięci obraz pani premier, która co niedzielę wraz z małżonkiem i synami uczestniczyła w mszy. Tymoteusz od małego służył do mszy i nikt się specjalnie nie dziwił, że wybrał krakowskie seminarium. Choć on sam miał wątpliwości, czy słusznie wybrał. - Początki zawsze są trudne - powiedział jakiś czas temu. W sobotę w Krakowie przyjmie śluby prezbiteriatu i zostanie kapłanem. W niedzielę stanie przed całym Przecieszynem i wygłosi swoje pierwsze kazanie przed ludźmi, wśród których dorastał.

- Będzie dobrym kapłanem - przewiduje Marek Jasiński, zastępca wójta w Osieku (woj. małopolskie). To właśnie w parafii św. Andrzeja Apostoła w Osieku posługuje diakon Tymoteusz Szydło. Będzie tam do końca czerwca. - Ludzie już żałują, że nas opuści. Zawsze na mszy jest skupiony, rozmodlony i ma ładne, ciekawe kazania. Zresztą nie trzeba ukrywać, że dzięki niemu nasz kościół był wypełniony wiernymi - mówi wójt Osieka.

Zobacz: Papież Franciszek dał prezent Tymoteuszowi Szydło