NOWY harmonogram szczepień przeciw covid-19. Sprawdź, czy już twoja kolej

2021-03-09 6:07
Szczepionka - zdj. ilustracyjne
Autor: Pixabay

Nowy harmonogram szczepień na covid-19. Uwaga, nie przegap tych zmian! Rząd postanowił zmodyfikować harmonogram szczepień. Zmiany obowiązują już od tego tygodnia. Z przewodnika „Super Expressu” dowiesz się, czy już nastała twoja kolej na szczepienie!

Nowy harmonogram szczepień:

- Grupa „zero”

Wczoraj rozpoczęły się dodatkowe szczepienia osób z grupy „zero”, które nie przyjęły do tej pory pierwszej dawki preparatu. Do grupy należą m.in. medycy, czy personel medyczny. Będą oni szczepieni szczepionką firmy Astra Zeneca, a do 21 marca wszystkie osoby powinny otrzymać szczepienie.

- Przewlekle chorzy

W środę, 10 marca rozpocznie się rejestracja dla pacjentów chorych przewlekle (m.in. pacjentów onkologicznych, astmatyków, osób dializowanych). Szczepienia rozpoczną się 15 marca.

- Co z seniorami?

Osoby powyżej 69 roku życia będą się mogły zapisywać na szczepienia już od najbliższego czwartku. Szczepienia tej grupy wiekowej przewidziano od 22 marca. W kolejnych dniach będą szczepione pozostałe roczniki. Co z zapisami? Urodzeni w latach 1952-54 będą się mogli zapisywać między 18 a 20 marca, a roczniki 1954-56 w dniach 22-24 marca. 25 marca ruszy zaś ponowna rejestracja osób 70+.

NIE PRZEGAP: PILNE! Szczepienie Kaczyńskiego odwołane! Co ze zdrowiem prezesa?!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE