Minister Adam Niedzielski
Autor: Marcin Gadomski/SUPER EXPRESS Minister Adam Niedzielski

Szczepienia na koronawirusa dla dzieci. Adam Niedzielski przedstawił konkrety

2021-05-14 12:19

Szczepienia na koronawirusa dla dzieci. Jest przełom w tej sprawie. Adam Niedzielski przedstawił konkrety. Na razie chodzi o te najstarsze dzieci. - Planujemy, że dzisiaj (w piątek, 14 maja) wieczorem będzie podpisane rozporządzenie dot. szczepienia przeciwko COVID-19 osób 16+ - poinformował minister zdrowia. Rejestracja na szczepienia dla osób niepełnoletnich ma zostać uruchomiona w poniedziałek, 17 maja.

Co ze szczepieniami dla dzieci? - Rozporządzenie (dot. szczepienia osób 16+ - PAP) planujemy, że będzie dzisiaj wieczorem podpisane, bo w tej chwili został uruchomiony obieg, czyli wszystkie części rządu wypowiadają się na temat kształtu rozporządzenia, bo to jest rozporządzenie całej Rady Ministrów - przekazał Adam Niedzielski. - W niedzielę chcemy udostępnić nowy formularz, bo ten formularz dla dzieci, czyli dla osób w tej granicy 16-18 lat musi mieć dodatkowy element w postaci zgody rodziców i tam jest osobna sekcja poświęcona właśnie tej zgodzie, gdzie trzeba wpisać podstawowe dane i po prostu przedstawić informacje o zgodzie - precyzował szef resortu zdrowia. Niezwykle istotne zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców, jest to, czy opiekun będzie musiał towarzyszyć nastolatkowi podczas szczepienia na koronawirusa. 

ZOBAC TAKŻE: Mateusz Morawiecki o powrocie do normalności! Kiedy to nastąpi? Bardzo ważne słowa premiera

Adam Niedzielski rozwiał w tej sprawie wątpliwości. - Zasady udzielenia świadczeń dla osób powyżej 16. roku życia są takie, że muszą posiadać zgodę, natomiast nie muszą towarzyszyć bezpośrednio przy szczepieniu - wyjaśnił minister zdrowia. 

Nowy spot zachęcający do szczepienia na koronawirusa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE