Szczepienia na Covid. Dzieci 5-11 lat będą szczepione także w Polsce. Znamy datę SZCZEGÓŁY

2021-11-25 14:40
Szczepienie przeciw koronawirusowi dla dzieci
Autor: SHUTTERSTOCK Od kiedy szczepienia na Covid dla dzieci 5-11 lat? Jest już szczepionka!

Europejska Agencja Leków właśnie pozytywnie zarekomendowała podawanie w tej grupie wiekowej szczepionki przeciw COVID-19, opracowanej przez Pfizer/BioNTech. Komisja Europejska musi jeszcze wydać decyzję o pozwoleniu na dopuszczenie specyfiku do obrotu. Wiadomo już jednak, że w Polsce szczepionka przeciw Covid-19 dla dzieci w wieku 5-11 lat też będzie dostępna. Od kiedy? Bardzo szybko!

Szczepienia na Covid. Dzieci 5-11 lat będą szczepione także w Polsce

Szczepienia przeciw COVID-19 dzieci w wieku od 5 do 11 lat ruszą w Polsce w grudniu – przekazał PAP w czwartek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. - Mamy zakontraktowane już na grudzień 1,1 mln dawek. Liczymy, że najpóźniej do połowy grudnia dotrą i będziemy mogli rozpocząć szczepienie. Prowadzimy jednak rozmowy, by stało się to szybciej – poinformował rzecznik MZ w rozmowie z PAP. To odpowiedź na czwartkową (25 listopada) decyzję Europejska Agencja Leków. EMA zaleciła, aby zatwierdzić szczepionkę Comirnaty przeciwko koronawirusowi dla dzieci między 5. a 11. rokiem życia. Zalecenie EMA trafi teraz do Komisji Europejskiej, która ma wydać ostateczną decyzję w tej sprawie.

ZOBACZ: PILNE! Szczepionka przeciw Covid-19 zarekomendowana przez EAN dla dzieci w wieku 5-11 lat

Kiedy szczepienia na covid dzieci w wieku 5-11 lat?

Kiedy szczepienia na COVID-19 dzieci? - zastanawiają się rodzice, którzy jeszcze nie zaszczepili swoich pociech, bo są zbyt małe. Przypomnijmy, że szczepionka Comirnaty jest obecnie stosowana w Polsce i w innych krajach u dorosłych i dzieci w wieku od 12 lat. W grudniu ma się to zmienić i w naszym kraju będą mogły przyjąć ją także młodsze dzieci - od 5. roku życia. W grudniu także ma być dostępna polska szczepionka na koronawirusa.

Sonda
Czy za brak szczepienia przeciwko Covid-19 powinny grozić kary finansowe?

ZOBACZ KONIECZNIE: Nowy wariant koronawirusa! Czeka nas kolejna epidemia?

Zobacz także w naszej galerii, gdzie powstaje polska szczepionka na koronawirusa - KLIKNIJ W ZDJĘCIE PONIŻEJ

Poradnik Zdrowie: powikłania po COVID-19
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE