SZCZERE słowa ojca prezydenta. „Andrzej nie...”. WZRUSZA do łez

2020-08-06 15:39 CHA, KS
Jan Duda. Ojciec prezydenta idzie do sejmu.
Autor: Łukasz Gągulski/SUPER EXPRESS Jan Duda i Andrzej Duda

Dziś w Sejmie, przed Zgromadzeniem Narodowym odbyło się uroczyste zaprzysiężenie Andrzeja Dudy (48 l.) na kolejną prezydencką kadencję. Nie przeszkodziły w tym ani koronawirus, ani bojkot części opozycji. Tymczasem ojciec głowy państwa, prof. Jan Tadeusz Duda (71 l.) zapewnia w rozmowie z „Super Expressem”: Andrzej nie zawiedzie Polaków!

- Andrzej cały swój czas poświęca na to, żeby Polska była narodem wolnym, odbudowuje wspólnotę. Na pewno syn nie zawiedzie Polaków i będzie pracował dla Polski przez te 5 lat – mówi nam ojciec Dudy. Zarówno on, jak i jego żona, ale także Agata Duda (48 l.) i Kinga Duda (25 l.) byli obecni wczoraj w Sejmie.

Sam prezydent w swoim orędzi przekonywał, że chce obniżyć temperaturę obecnego sporu politycznego. - Chcę być prezydentem wszystkich Polaków. Jestem otwarty na różne inicjatywy i na ludzi z różnych środowisk. Powinniśmy budować jak najszersze porozumienie. Spór polityczny nie zniknie, bo jest częścią demokracji. Ale można zrobić więcej, aby obniżyć jego temperaturę – mówił.

ZOBACZ TEŻ: Zaprzysiężenie Dudy 2020. Prezydent przejmuje władzę nad wojskiem [RELACJA, ZDJĘCIA]

Przy Wiejskiej wczoraj nie było spokojnie. Od bladego świtu po korytarzach i na sali posiedzeń krążyli spece w kombinezonach, którzy odkażali sejmowe wnętrza. W gmachu panowały specjalne rygory bezpieczeństwa. Nie wszyscy się do nich stosowali – posłowie Konfederacji zrezygnowali z maseczek. Na sali nie było wszystkich parlamentarzystów. Uroczystość zbojkotowała Koalicja Obywatelska, pojawiła się więc jedynie delegacja, w tym posłanka Klaudia Jachira (32 l.), która trzymała transparent „krzywoprzysięzca”. Z kolei politycy lewicy ubrali się „na tęczowo” i przynieśli ze sobą tęczową flagę.

Lech Wałęsa - najlepsze momenty Expressu Biedrzyckiej

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze