Andrzej Duda jedzie do papieża Franciszka. Ważna misja. Ujawniamy szczegóły

2022-03-28 11:39
Andrzej Duda i papież Franciszek
Autor: AP; ART SERVICE/SUPER EXPRESS Andrzej Duda i papież Franciszek

Szefowa kancelarii prezydenta, Grażyna Ignaczak-Bandych, potwierdziła w "Sednie Sprawy", że Andrzej Duda jedzie w tym tygodniu do papieża Franciszka. Prezydent Polski uda się tam, by przedstawić papieżowi konkretne wiadomości dotyczące Ukrainy.

Prezydent Andrzej Duda w tym tygodniu wybierze się do Watykanu, gdzie spotka się z papieżem Franciszkiem, potwierdziła goszcząca w "Sednie sprawy" Grażyna Ignaczak-Bandych. Szefowa kancelarii Dudy podała szczegóły ważnej misji prezydenta. Okazuje się, że Andrzej Duda poleci do papieża w sprawie Ukrainy. - Bardzo ważne jest, by pan prezydent, prezydent kraju, który najbardziej jest zaangażowany w kwestie ukraińskie, który jest głosem regionu - dlatego też prezydent Biden był w Polsce, więc po spotkaniach politycznych, ważne jest by przedstawić papieżowi Franciszkowi ten punkt widzenia - przyznała szefowa kancelarii prezydenta. Dopytana o to, czy prezydent będzie chciał, by papież bardziej zaangażował się w sprawę Ukrainy, odparła: - Głowa kościoła katolickiego będzie mógł zapoznać się z polskim stanowiskiem, z polskim punktem widzenia. Mamy nadzieję, że go przyjmie.

ZOBACZ: Wizyta Joe Bidena w Polsce zakończona. Prezydent odleciał do Stanów Zjednoczonych

Czyżby oznaczało to, że papież do tej pory nie do końca trafnie oceniał sytuację i Duda musi go naprowadzić na właściwą ścieżkę, padło pytanie do Ignaczak-Bandych. Minister odparła, że nie i chodzi o coś innego: - Nie, pan prezydent nie ocenia w takich kategoriach. Pan prezydent jest rzecznikiem Ukrainy i udaje się do Watykanu, by przedstawić polskie zaangażowanie w sprawy Ukrainy i przedstawić punkt widzenia kraju, który na siebie wziął duży ciężar odpowiedzialności za uchodźców. 

Sedno Sprawy - Grażyna Ignaczak-Bandych
Sonda
Czy papież Franciszek powinien mocniej zaangażować się w sprawę Ukrainy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE