Odważne słowa Czarneckiego o Kaczyńskim: Wyznaczył mu datę końca

2020-08-25 8:21
Jarosław Kaczyński, Ryszard Czarnecki
Autor: Sebastian Wielechowski, Czesiek Powaga Jarosław Kaczyński, Ryszard Czarnecki

Już wkrótce wybory na prezesa Prawa i Sprawiedliwości! Czy czeka nas kadrowa rewolucja, a Jarosław Kaczyński (71 l.) odda po latach stery w partii? Nic z tych rzeczy! - Jarosław Kaczyński będzie rządził jak najdłużej, do 90-tki. Chcę ukrócić wszelkie plotki, dywagacje i rozważania o tym, że prezes Kaczyński wybiera się na emeryturę! - mówi nam stanowczo europoseł PiS Ryszard Czarnecki (57 l.).

„Zmiany są potrzebne w wielu dziedzinach. Potrzeba ich również w naszych szeregach. Ale podstawowym, koniecznym warunkiem, który musimy spełnić, by do tych zmian doprowadzić, jest wygranie wyborów – podkreślał Jarosław Kaczyński w niedawnym liście do działaczy PiS. Owa potrzeba zmian będzie dotyczyć wymiany kierownictwa oraz szefów okręgów. - Na ich miejsce przyjdą młodsi – zdradza nam ważny polityk PiS. A co z samym Kaczyńskim? Jak się okazuje, jego polityczni przeciwnicy, którzy chcieliby wysłać go na polityczna emeryturą, mocno się zawiodą! - Chcę powiedzieć wszystkim przeciwnikom pana prezesa, żeby nie mieli żadnych złudzeń! Jarosław Kaczyński był, jest i będzie prezesem, nie ma dla niego żadnej alternatywy i będzie rządził do 90-tki. Tylko Jarosław Kaczyński jest gwarantem zjednoczenia obozu Zjednoczonej Prawicy i na pewno nie odejdzie na polityczną emeryturę, a wszystkie spekulacje na ten temat są wyssane z brudnego palca – zaznacza Ryszard Czarnecki z PiS. Nieoficjalnie wiadomo, że podczas kongresu PiS wiceprezesem partii może zostać Mateusz Morawiecki (52 l.). Ale nie tylko PiS czekają zmiany personalne. Niebawem dojdzie też do kadrowej rewolucji w rządzie. 

ZOBACZ TAKŻE: ZDRADA na szczycie! Rząd PiS zasili ważny polityk opozycji?! Był nawet u Rydzyka

Spekuluje się, że powstanie superresort ( nauka, kultura, edukacja i sport) na którego czele miałby stanąć Piotr Gliński (66 l.). - Nie jest to przesądzone, prezes wciąż się waha – mówi nam jego ważny współpracownik. Nieoficjalnie wiadomo, że wicepremierem miałby z kolei zostać szef MON Mariusz Błaszczak (51 l.). - To byłaby nagroda za wieloletnią lojalność wobec prezesa – kwituje nasz rozmówca.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Mateusz Morawiecki zostanie zastępcą Kaczyńskiego w PiS. Zdecydował szczegół

Super Raport 24 VIII (goście: Arłukowicz, Grzesiowski)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE