Szokujące słowa Niesiołowskiego o Schetynie: ODRAŻAJĄCA I ŻAŁOSNA KREATURA

2019-03-18 10:38 DP
Grzegorz Schetyna na konwencji PO
Autor: You Tube Grzegorz Schetyna na konwencji PO

Były wicemarszałek Sejmu w ostatniej rozmowie z "Super Expressem" zapowiedział, że nie będzie kandydował ani w najbliższych wyborach europejskich, ani parlamentarnych. Okazuje się, że Stefan Niesiołowski ma ogromne pretensje do Grzegorza Schetyny za słowa, które szef Platformy Obywatelskiej wypowiedział już po tym, gdy śledczy zaczęli zarzucać posłowi PSL-UED rzekomą pomoc w załatwianiu milionowych kontraktów w zamian za organizowanie seksspotkań.

Przypomnijmy, że Schetyna powiedział na początku lutego, że "o sprawie Stefana Niesiołowskiego mówiło się na korytarzach sejmowych i że wiele osób o tym wiedziało. - To jedna z najnikczemniejszych wypowiedzi Schetyny - ocenił były wicemarszałek Sejmu w rozmowie z Super Expressem. - Schetyna to żałosna kreatura, która nie zasługuje na splunięcie. To coś wyjątkowo plugawego. Jeśli taki ktoś stoi na czele obozu, który ma pokonać PiS, to ja nie chcę mieć z tym obozem nic wspólnego - podkreślił Niesiołowski.

- Tą wypowiedzią na mój temat Schetyna pokazał, że jest odrażającą kreaturą. Dlaczego nie poszedł do prokuratury, jeśli coś wiedział?! Powinni go wyrzucić na zbity pysk - przekonywał poseł PSL-UED. - Jeśli go nie wyrzucą, to obóz PO przegra wybory i Kaczyński będzie dalej rządził. Schetyna nie powinien być żadnym przywódcą obozu demokratycznego! -zaznaczył Stefan Niesiołowski.

- To nie pierwsza tego typu wypowiedź Stefana Niesiołowskiego - mówi poseł Platformy Obywatelskiej Robert Tyszkiewicz. - To bardzo przykra sprawa. Nie wyobrażam sobie, by kiedykolwiek startował z list naszego ugrupowania. I chyba żadne ugrupowanie nie wyobraża sobie mieć na liście Stefana Niesiołowskiego, w świetle ujawnionych niedawno informacji. A wypowiedzi tego typu uznać należy za powodowane niczym innym, tylko frustracją - mówi parlamentarzysta PO.