SZOKUJĄCE wyznanie Sawickiego z PSL ws. wyborów prezydenckich [EXPRESS BIEDRZYCKIEJ]

2019-12-11 14:39 KB
Express Biedrzyckiej jechał z Markiem Sawickim
Autor: PAWEŁ DĄBROWSKI/SUPER EXPRESS Express Biedrzyckiej jechał z Markiem Sawickim

Tego nikt się nie spodziewał! Marek Sawicki – były minister rolnictwa w rządzie PO-PSL – po raz pierwszy tak szczerze wypowiedział się w sprawie tego, jak wyborcy Polskiego Stronnictwa Ludowego zagłosują w wyborach prezydenckich. W „Expressie Biedrzyckiej” zdradził, że dzięki elektoratowi Ludowców obecny prezydent Andrzej Duda może wygrać walkę o reelekcję!

- Powiem otwarcie: jeśli w drugiej turze kandydatem będzie pani Małgorzata Kidawa-Błońska albo pan Jacek Jaśkowiak, Szymon Hołownia, czy kandydat Lewicy, to pan Duda ma gwarancję wygrania tych wyborów (…) elektorat PSL jest specyficzny, centorowo-konserwatywny, bardziej na prawo – mówił w rozmowie z Kamilą Biedrzycką Marek Sawicki. - I dlatego jeśli będzie miał do wyboru Andrzeja Dudę i po drugiej stronie Jaśkowiaka, Hołownię czy kandydata Lewicy, to elektorat PSL zagłosuje na Andrzeja Dudę, w 80 procentach – tłumaczył wiceprzewodniczący Rady Naczelnej PSL. - Ale jeśli będą mieli Kosiniaka-Kamysza, to oddadzą głos na niego – dodał.

Marek Sawicki mówił także o aferze Banasia i o tym, że powoli „sypie się dyktatura Jarosława Kaczyńskiego”. - Dziś mamy sytuację, w której Senat nie jest już automatem do głosowania, perspektywę wyborów prezydenckich, których wcale nie musi wygrać Andrzej Duda. Dlatego część polityków i środowisk zdaje sobie sprawę, że za chwilę mogą być przyspieszone wybory parlamentarne i czas rozliczeń i zadają sobie pytanie czemu mają odpowiadać za system dyktatorski Kaczyńskiego i PiS? - pyta Sawicki i dodaje, że tak jak w 2007 roku Kaczyński będzie wolał oddać władzę niż rządzić nie mając władzy absolutnej.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA NAJNOWSZEGO ODCINKA „EXPRESSU BIEDRZYCKIEJ”!