Szokujące zachowanie dezertera. Znęcał się nad rodziną. Teraz żąda pieniędzy od Błaszczaka

2022-01-07 16:44
Minister Mariusz Błaszczak, Emil C.
Autor: Paweł Jaskółka, Russia Today, Shutterstock Minister Mariusz Błaszczak, Emil C.

Emil Czeczko, który jakiś czas temu uciekł z Polski na Białoruś, po raz kolejny daje o sobie znać. Dezerter napisał list do ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka, w którym żąda wypłaty wynagrodzenia za grudzień i styczeń. "Wrócę do pracy, gdy tylko prokurator w Hadze uwięzi wszystkich przestępców wojskowych, którzy kazali mi mordować Arabów" - napisał Czeczko w swoim liście do szefa resortu obrony.

Polski dezerter Emil Czeczko, były żołnierz Wojska Polskiego wysortował list, który skierował do ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka. List, który trafił do sieci, jest datowany na 5 stycznia 2022 r. został udostępniony przez Dymitrija Beliakowa, czyli dyrektora organizacji "Centrum Systemowa Ochrona Prawna". Organizacja ta jest ściśle powiązana z białoruskim władzami. Czeczko jako adres zwrotny podaje miejsce, w którym ta organizacja jest zarejestrowana.

"Adwokaci i adwokaci naszego Centrum towarzyszą apelowi Emila do kierownictwa Ministerstwa Obrony RP. W przypadku braku otrzymania środków E. Czeczko będzie zmuszony odwołać się do sądu" - grozi szef ściśle powiązanej z białoruskimi władzami organizacji pozarządowej.

Treść listu Czeczko do min. Błaszczaka:

Temat: moje wynagrodzenie za grudzień 2021 i styczeń 2022, przedłużenie umowy o pracę.

Szanowny Panie ministrze,

16 grudnia 2021 musiałem uciekać na Białoruś, bo władze Straży Granicznej wydały mi rozkaz mordowania Arabów. Dlatego musiałem uciekać. Teraz jestem bezpieczny.

Proszę o wypłatę pensji za grudzień 2021 r. oraz za styczeń 2022 r. na konto:

Nazwa: Centrum «systemowa ochrona prawna»

Adres: Office 518 Vulitsa Meleża, Mińsk, Białoruś

Nie pracowałem w grudniu 2021 r. i styczniu 2022 r., bo Straż Graniczna wydawała mi nielegalne rozkaz mordowania niewinnych ludzi. W ten sposób zostałem zmuszony do niepracy przez samo Ministerstwo Obrony

Dlatego proszę o wypłatę mojej pensji.

Informuję również, że chcę przedłużyć umowę o pracę. Wrócę do pracy, gdy tylko prokurator w Hadze uwięzi wszystkich przestępców wojskowych, którzy kazali mi mordować Arabów"

Proszę o przesłanie nowej umowy na mój nowy adres 

Z poważaniem, Emil Czeczko

Przypomnijmy, że "Super Express" dotarł do informacji o Czeczko, które były szokujące! Por. Iwo Sawa z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego, Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Lublinie w rozmowie z "Super Expressem" opowiedziała o szczegółach kartoteki zbiegłego żołnierza. - Żołnierz we wrześniu 2021 został nieprawomocnie skazany w I instancji przez Sąd Rejonowy w Bartoszycach za znęcanie się nad bliską osobą. W dniu 12.12.2021 r. został zatrzymany przez KPP Giżycko za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Pytania szczegółowe w tym zakresie proszę kierować do Sądu oraz Policji - mówi nam Sawa. Informację o wyroku ciążącym na żołnierzu, który miał uciec na Białoruś, potwierdził ppłk. Artur Karpienko, rzecznik Komendanta Głównego ŻW. - Potwierdzam, że żołnierz został skazany nieprawomocnym wyrokiem sądu za znęcanie się nad bliską osobą oraz 12.12 br. został zatrzymany przez policję za jazdę w stanie nietrzeźwości - mówi nam odnosząc się do żołnierza.  

Express Biedrzyckiej - Barbara Nowacka: Czarnek to arogant i kłamie
Sonda
Czy polskiemu żołnierzowi będzie lepiej na Białorusi niż w ojczyźnie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE