Polaków będą leczyć "importowani"medycy bez kwalifikacji i znajomości j.polskiego! SZOKUJĄCY pomysł rządu!

2020-11-26 17:50
 Ratownik karetka pogotowia
Autor: arembowski/Pixabay/cc0 zdjęcie ilustracyjne

Już dziś Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych alarmuje o nowym pomyśle rodzimego rządu, który znalazł sposób na to, aby wypełnić lukę w brakach kadrowych. Jak? Wszystko wskazuje na to, że osoby spoza granic Polski będą mogły leczyć Polaków na inny zasadach niż dotychczas robili to rodzimi medycy. Pomysł spotkał się z krytyką środowiska medycznego, które nie wyobraża sobie, aby preferencyjne warunki miały poprawić los pacjentów.

Na stronie Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych możemy przeczytać o tym, że do Polski mają przybyć medycy z innych państw. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie to, że cudzoziemcy spoza UE nie będą musieli uzyskiwać prawa do wykonywania zawodu, który do łatwych nie należy. Co więcej, zagraniczny personel będzie mógł zadeklarować, że zna j.polski bez żądnej weryfikacji rzekomych umiejętności. W środowisku medyków wspomniany pomysł jest szeroko komentowany. Pracownicy systemu opieki zdrowotnej nie rozumieją, dlaczego osoba bez kwalifikacji, która nie przeszła egzaminu w języku polskim ma zajmować się pacjentami? Zdaniem medyków bariera językowa jest realnym zagrożeniem ich życia i zdrowia. Co w konsekwencji będzie kolejnym problemem dla systemu. Według danych NRPiP ponad 4000 osób, które otrzymały prawo do wykonywania zawodu medycznego w tym roku szuka pracy w innym sektorze niż medyczny. Informacje, o których traktują wzmianki na stronie Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych nie napawają optymizmem. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE