Szumowski o wakacjach 2020. To, co mówi, jest PORAŻAJĄCE!

2020-04-22 10:20
Łukasz Szumowski
Autor: Rafal Oleksiewicz/REPORTER Łukasz Szumowski

Epidemia koronawirusa dręczy Polaków od tygodni. Zamknięte są szkoły, żłobki, wile osób pracuje zdalnie. Do tego od prawie tygodnia obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej, czyli noszenie maseczek. Co więc z tym, co przed nami? Co z wakacjami 2020? Głos w tej sprawie zabrał minister zdrowia Łukasz Szumowski. Jego słowa nie napawają optymizmem.

W środę minister Łukasz Szumowski gościł w radiowych Sygnałach Dnia. W rozmowie pojawił się temat wakacji. Jak będą wyglądały tegoroczne wakacje? Czy musimy pożegnać się z wakacyjnymi planami? Te pytania kotłują się w głowach wielu osób. Minister zdrowia przyznał, że teraz trudno prognozować, jak będą wyglądały wakacje, ale na pewno nie tak, jak do tej pory. - Dopóki nie pokonamy wirusa, będziemy musieli zastosować się do pewnych reżimów sanitarnych, nawet w czasie urlopu – stwierdził minister Szumowski. Szef Ministerstwa Zdrowia wskazał, że są dwa ważne elementy, które będą decydować o zbliżających się wakacjach: - Po pierwsze nie wiemy, jak szybko wzrośnie liczba chorych. Po drugie, o takich wakacjach jaki kiedyś, trudno nam myśleć. To nie oznacza, że w ogóle nie możemy myśleć o wakacjach, ale muszą to być wakacje w takim reżimie sanitarnym dopóki wirus nie zniknie, dopóki nie będziemy mieli szczepionki, dopóki nie będziemy mieli leków – ocenił. To oznacza jedno, musimy uzbroić się w cierpliwość. 

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

SPRAWDŹ: Kiedy matury i egzaminy? Premier odpowiedział. KONKRETNY termin

 

Super Raport 21 IV (goście: Budka, Grzesiowski)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE