Szycha rosyjskiej dyplomacji pisze o Macierewiczu. GORZKIE słowa

2020-08-02 10:30 PMar
Antoni Macierewicz
Autor: Tomasz Radzik/Super Express Antoni Macierewicz

W ostatnim czasie Antoni Macierewicz kilkukrotnie w mediach oraz na posiedzeniu tzw. podkomisji smoleńskiej mówił o przyczynach katastrofy smoleńskiej. Jego słowa musiały najwyraźniej dotrzeć aż do Moskwy, gdyż na Facebooku odniosła się do nich rzecznik rosyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Jej lekceważące słowa mogą naprawdę do żywego urazić byłego szefa MON.

W swoich ostatnich wystąpieniach m.in. oskarżył w Sejmie posła KO Macieja Laska (wchodził w skład Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego) o "fałszowanie dowodów". W Telewizji Republika mówił natomiast o rzekomym znalezieniu na próbkach z wraku ślady materiałów wybuchowych, "nie tylko trotylu, ale RDX - materiału, który był i jest używany przez różnych lewackich i postkomunistycznych terrorystów".

Zobacz: Czy dojdzie do rozpadu Zjednoczonej Prawicy? Macierewicz zdradza WAŻNĄ informację

Do słów Macierewicza postanowiła odnieść się rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa. W swoim wpisie napisała ona, że od tygodnia czyta kolejne wersje twierdzeń podkomisji kierowanej przez Macierewicza o tym, że "trotyl, materiał wybuchowy który rzekomo spowodował katastrofę, został umieszczony w samolocie podczas naprawy w Rosji". 

Następnie bardzo poetycko stwierdziła, że prowadzone przez Macierewicza śledztwo stało się "prawdziwą Yoknapatawphą współczesnej Polski". Nawiązała tym samym do mitycznej krainy, którą w swojej książce przedstawił amerykański pisarz William Faulkner. - Prawda jest ściśle spleciona z fikcją, zamieniając się w niekończący się proces fantazji - tłumaczyła.

Zachorowa na końcu wpisu poradziła wszystkim zapoznać się z zapisami rozmów pilotów z lotu Tu-154M. - Przeczytajcie zapis rozmów między pilotami polskiego samolotu numer jeden. A jeśli macie bardzo mocne nerwy, to lepiej ich posłuchajcie - napisała.

[Niezapomniani] - Groby ofiar katastrofy smoleńskiej.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze