Szydło pokazała kolegom z PiS miejsce w szeregu! Będą zazdrościć

2020-01-29 8:30 KS
Beata Szydło
Autor: Łukasz Gągulski/Super Express Beata Szydło

Wielki sukces Beaty Szydło! Pokazała kolegom z PiS miejsce w szeregu. Będą jej zazdrościć. Choć była szefowa rządu jest dopiero pierwszą kadencję w Parlamencie Europejskim, to już znalazła się w ścisłej czołówce najlepiej ocenianych polskich europosłów! Jak konkretnie oceniają wyborcy pracę byłej premier w Brukseli?

W eurowyborach do Parlamentu Europejskiego w 2019 roku Beata Szydło zdobyła mandat z list PiS z okręgu, który obejmował województwa małopolskie i świętokrzyskie. Była szefowa rządu uzyskała najlepszy wynik w skali kraju. Zdobyła ponad pół miliona głosów! Popularność byłej premier przekłada się tez na ranking europosłów. Choć, jak wynika z badania, najlepiej ocenianym europosłem jest Jerzy Buzek ( w PE zasiada od 2004r.), to Beata Szydło zajęła drugie miejsce  (najlepsze spośród polityków PiS), wyprzedzając m.in. Patryka Jakiego, Roberta Biedronia, czy Bartosza Arłukowicza. Szydło w badaniu Indicatora, które podaje gazeta.pl, zdobyła 11,5 proc. głosów, a Buzek 13 proc. głosów. Z kolei Patryk Jaki uzyskał 11,3 proc. głosów.
Badanie przeprowadziło Centrum Badań Marketingowych Indicator w dniach 17-21 stycznia 2020 r. na próbie 1004 wyborców. Pod uwagę brano tylko wskazania osób, które deklarowały oddanie głosu w wyborach do PE w 2019 r.

Najnowsze