Szydło się WKURZY?! Napisali o Tymoteuszu

2020-01-15 15:21 DAB
Beata Szydło
Autor: Artur Hojny/Super Express Beata Szydło

Pięć lat temu Beata Szydło z powodzeniem poprowadziła kampanię prezydencką Andrzeja Dudy, tym razem też tak miało być. Ale nagle coś się zmieniło, sprawa stoi pod znakiem zapytania. Była premier nie jest brana pod uwagę przez część polityków Prawa i Sprawiedliwości, podaje "Polityka". Rozmówcy tygodnika twierdzą oni, że na przeszkodzie stoi kłopotliwa sprawa rodzinna.

Oficjalnie jeszcze nic nie wiadomo, chociaż wszyscy o tym mówią. Prezydent Andrzej Duda nie ogłosił jeszcze oficjalnie chęci ubieganie się o reelekcję, chociaż przewodzi we wszystkich sondażach przedwyborczych. Od kilku tygodni jeździ też po kraju, zwiedza Polskę wzdłuż i wszerz, spotykając się z mieszkańcami kolejnych powiatów. Nieoficjalnie już od kilku tygodni mówiło się też, że szefową sztabu kampanii wyborczej prezydenta Dudy zostanie była premier, obecnie europosłanka Beata Szydło. Pięć lat temu z powodzeniem przeprowadziła Andrzeja Dudę przez całą kampanię wyborczą, była jego tarczą i mieczem. Wprowadziła nową jakość w kampanii, ociepliła wizerunek i całkiem odmieniła postrzeganie ówczesnego kandydata na prezydenta, który z tygodnia na tydzień zyskiwał w oczach milionów zwykłych Polaków.

Teraz też pojawił się pomysł, by była premier, którą skierowano na odcinek brukselski, wróciła do działania na krajowym podwórku, ale nagle sprawa stanęła pod znakiem zapytania – tak przynajmniej twierdzi osoba z kręgów prezydenckich w rozmowie z "Polityką". Jak podaje gazeta chodzi o kwestie rodzinną, syn byłej premier Tymoteusz Szydło postanowił odejść z kapłaństwa. O tej sprawie informowały niemal wszystkie ogólnopolskie media, temat przez wiele dni nie schodził z czołówek gazet. - Andrzej zdecydował, że to Beata, bardzo popularna w elektoracie, czego dowodem było pół miliona głosów oddane na nią w eurowyborach, będzie szefową jego sztabu w kampanii o reelekcję. Nie mówię, że prezydent zmienił zdanie, ale dziś spraw stoi pod znakiem zapytania, właśnie w związku z tym, że Tymoteusz zrzucił sutannę - cytuje osobę zbliżoną do prezydenckiego środowiska tygodnik.  Czy Andrzej Duda znów będzie stanowił z Beatą Szydło zwycięski duet. Zobaczymy.

Najnowsze