Szydzili, że nosi pizzę dla Tuska. Teraz zlekceważył jego rady. On mu TEGO nie zapomni

2020-09-23 18:27 LIKP
Donald Tusk
Autor: Tomasz Radzik Donald Tusk

Przez lata uchodził za jednego z najwierniejszych ludzi Donalda Tuska. Krążyły nawet plotki, że nosił byłemu premierowi pizzę na początku lat 90, choć sam temu zaprzeczał. Teraz jednak zdecydowanie odciął się od słów Tuska i zlekceważył jego rady. Tomasz Siemoniak nieźle podpadł byłemu pryncypałowi. Tusk mu tego nie zapomni.

Tomasz Siemoniak pokazał pazurki. Kiedyś nie do pomyślenia było to, żeby sprzeciwił się Donaldowi Tuskowi. Swego czasu nawet na profilu MON na Twitterze pojawił się dziwny wpis mający obrazować stosunki pomiędzy Tuskiem i Siemoniakiem. "Panie pośle Siemoniak czy pamięta pan, co pan robił gdy Antoni Macierewicz ratował Grom niszczone przez rząd Bieleckiego i Tuska? Bo pana kolega pisze, że biegał pan wówczas po pizze dla Tuska" - tak brzmiał osobliwy post. - To dziwny wpis, który nawiązuje do tego, że rzekomo, bo to nieprawda, 26 lat temu miałem dostarczać pizzę Donaldowi Tuskowi. Byłem wtedy szefem biura krajowego Kongresu Liberalno Demokratycznego, a Donald Tusk był wtedy szefem partii. Razem jeździliśmy samochodem, nigdy nie dostarczałem żadnego jedzenia - stwierdził potem Siemoniak w TVN24. Tandem Tusk-Siemoniak przez lata prężnie działał. Teraz drogi obu panów najwyraźniej się rozjechały.

CZYTAJ TAKŻE: 77-letni Lech Wałęsa pokazał zmęczone życiem GOŁE CIAŁO. SZOKUJĄCE OBRAZKI [ZDJĘCIA]

Tomasz Siemoniak
Autor: Tomasz Radzik Tomasz Siemoniak

Tusk niedawno w rozmowie z TVN24 jasno wskazał, żeby opozycja "nie przeszkadzała" w konflikcie Jarosław Kaczyński - Zbigniew Ziobro (WIĘCEJ TU). Tomasz Siemoniak jednak rady te zlekceważył. Platforma Obywatelska zgłosiła wniosek o wotum nieufności dla ministra sprawiedliwości. - Robimy swoje, chcemy pokazać, że to zły minister i koniec kropka. Przedstawimy kilkadziesiąt argumentów, dlaczego Ziobro powinien odejść. Jeśli ktoś krytykuje ten pomysł, to niech poda lepszy. Nie godzę się natomiast z radą: "nic nie róbcie, nie przeszkadzajcie". Nie po to jesteśmy opozycją - przekonywał Siemoniak.

Władysław Teofil Bartoszewski - Polityczny Spacer

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze