Szymon Hołownia wystartuje na prezydenta! Drwi z Dudy i Kaczyńskiego [WIDEO]

2019-12-08 18:13 MMB, PJ
Szymon Hołownia w Gdańsku
Autor: Screen FB Szymon Hołownia

Na ten moment czekali wszyscy, którzy obserwują polską scenę polityczną! Dzisiaj znany dziennikarz Szymon Hołownia ogłosił, że wystartuje w wyborach prezydenckich. Gwiazdor telewizyjny poinformował o swojej decyzji w czasie spotkania w Gdańsku. Co powiedział Hołownia? Czy coś obiecał, jakie są jego hasła wyborcze?

Szymon Hołownia niedawno pożegnał się z programem "Mam Talent", który przez lata współprowadził. To właśnie jako gwiazda programu znany jest Hołownia, ale nie tylko. To także autor książek poświęconych tematyce kościelnej, zna się na rzeczy, bo sam był kiedyś w zakonie. Dwukrotnie przebywał w nowicjacie dominikanów. Teraz jednak jego życie wygląda zupełnie inaczej, Hołownia ma żonę i malutką córeczkę. Do tej pory nie mieszał się w wielką politykę, choć często komentował najważniejsze sprawy społeczne i polityczne, nie oszczędzając władzy. Od pewnego czasu pojawiają się informacje, że Hołownia będzie startował w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. Tak też się stanie, Hołownia ogłosił swój start. Czy taka decyzja, zagrozi Andrzejowi Dudzie? Zapis relacji ze spotkania z Hołownią na Se.pl. 

18.00 Zakończyła się oficjalna część wystąpienia. Szymon Hołownia schodzi ze sceny. 

17:56 Rozpoczęła się gorąca dyskusja na Twitterze. Internauci spierają się, czy Hołownia powinien startować.

Kim jest żona Szymona Hołowni? [ZOBACZ]

17.33 Hołownia został zapytany o to, kto go finansuje. Przyznał, że finansowanie kampanii będzie określone w przyszłym roku: - Liczę na datki osób fizycznych. 

17.20 - Chcę kandydować w wyborach prezydenckich - ogłosił Szymon Hołownia. - Trzeba przyprowadzić przyjazny rozdział kościoła od państwa. (...) Pokornie proszę byście powierzyli mi funkcję stróża narodowej wspólnoty. (...) Chcę Wam opowiedzieć o Polsce moich marzeń (...) Pokażę Wam pomysł na to, jak zrobić, by prezydent nie był testerem, a stróżem naszej praworządności, nie nadętym a poważanym graczem przy międzynarodowym stole. (...) że prezydent może być prezydentem wszystkich Polaków, a nie tylko wyborców swojej partii. Że jedynym szefem prezydenta może być, nie przewodniczący czy prezes, ale naród - mówił. 

17.07 Na scenę wchodzi Szymon Hołownia

17.00 Rozpoczęła się oficjalna część uroczystości. Za kilka minut swoje przemówienie rozpocznie Szymon Hołownia

 

Kim jest Szymon Hołownia? Był w zakonie a uderza w kościół! [ZOBACZ]

16:30 Wydarzenie oficjalnie się rozpoczęło. O 17.00 Szymon Hołownia rozpocznie swoje przemówienie.

15:20 Wydarzenie rozpocznie się około godziny 16.30 w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku.

16.10 Pojawił się sondaż, który pokazuje zaufanie. Został w nim ujęty także Hołownia.

Najnowsze