Tajemnica Jaśkowiaka: chce na prezydenta, bo Schetyna mu kazał!

2019-11-22 4:00
Chce na prezydenta, bo Schetyna mu kazał
Autor: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER Chce na prezydenta, bo Schetyna mu kazał

Totalne zaskoczenie. Tak w skrócie można opisać reakcję członków Platformy Obywatelskiej na deklarację prezydenta Poznania w sprawie startu w prawyborach prezydenckich. Jacek Jaśkowiak (55 l.) podjął decyzję w ostatniej chwili i nikt nie ma wątpliwości, że pomógł mu w tym Grzegorz Schetyna (56 l.). - Była ratowana sytuacja prawyborów, myślę, że inicjatorem był nie tylko Jaśkowiak, ale Grzegorz Schetyna – mówi „SE” poseł PO, Waldy Dzikowski (60 l.).

Lider PO od początku był zwolennikiem prawyborów z dwóch przyczyn: odciągały one uwagę od zmiany na stanowisku szefa partii i pokazywały, że w Platformie demokracja ma się dobrze. - Grzesiek do końca był przekonany, że obok Kidawy wystartuje Sikorski albo Arłukowicz. Kiedy obaj odmówili, zaczęło się szukanie kandydata na ostatnią chwilę, żeby ratować prawybory i wizerunek – mówi nam jeden z członków PO. - Sytuacja była napięta do tego stopnia, że Mariusz Witczak (poseł PO – przyp.red.) zbierał podpisy in blanco – dodaje nasz rozmówca.

Forma zgłoszenia kandydatury, którą wybrał Jaśkowiak, nie podoba się posłom Platformy. - Powinny obowiązywać zasady transparentności i koleżeństwo – ocenia wprost Waldy Dzikowski i dodaje, że nie jest zaskoczony taką postawą Jaśkowiaka. - To bardzo barwna i wyrazista postać, ale ja wolałbym, żeby bardziej zarządzał miastem niż sobą, jest trochę egocentrykiem – mówi nam poseł PO.

O tym, że Jaśkowiak rzeczywiście jest barwną postacią, może świadczyć fakt, że ma zegarek, rower i wieczne pióro i nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to, że każde z nich jest warte grubo ponad 10 tys. zł! Z oświadczenia majątkowego prezydenta Poznania wynika także, że ma około ćwierć miliona oszczędności i lokal użytkowy o wartości 1,2 mln zł.

Kandydatury Małgorzaty Kidawy-Błońskiej (62 l.) i Jaśkowiaka zostaną zatwierdzone dziś przez zarząd Platformy Obywatelskiej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE