Tajemnica małżeństwa Andrzeja i Agaty Dudów

2018-04-05 14:45 Paula

Andrzej Duda i Agata Duda są małżeństwem od ponad 20 lat. Poznali się jeszcze w szkole średniej, ale chodzili innych, konkurujących ze sobą liceów. Spotkali się jednak na imprezie urodzinowej wspólnego kolegi organizowanej tuż przed wakacjami. Pierwsza dama mówiła w jednym z wywiadów jeszcze w kampanii prezydenckiej, że jej mąż to także jej najlepszy przyjaciel. Jakie tajemnice skrywa małżeństwo?

Para prezydencka poznała się będąc nastolatkami. Pierwszy raz spotkali się na urodzinach wspólnego kolegi. Agata Duda tak później wspominała tamtą imprezę: - Pamiętam, że Andrzej odprowadził wtedy mnie i moją koleżankę do domu. Potem nastąpiły kolejne spotkania – mówiła w wywiadzie, który ukazał się w gazetce kampanijnej. Parą zostali we wrześniu 1990 roku, a ślub wzięli kilka lat później, w 1994 roku. Stanowili zgrany duet. Prezydent opowiadał kiedyś, jak ruszyli w spontaniczną podróż autostopem po Europie. Z tamtego okresu pamiętają, że... niemal cały czas jedli chleb z nutellą. Gdy Andrzej Duda startował na prezydenta Polski, jego żona bardzo mu kibicowała. Głośno było o jej krótkim, ale mocnym wystąpieniu przed drugą tura wyborów. Powiedziała wtedy: - Wszyscy zastanawiają się, kto stoi za Andrzejem Dudą. Z całym szacunkiem Panie prezesie, ja się pana nie boję, jedno jest pewne: niezależnie od wyniku wyborów: za Andrzejem stoję ja i moja córka, nic tego nie zmieni.

Od momentu zostania pierwszą damą, Agata Duda często towarzyszy mężowi w oficjalnych wydarzeniach. Jednak falę komentarzy wywołało np. brak pierwszej damy w czasie wizyty prezydenta na Wawelu w rocznicę katastrofy smoleńskiej. Pojawiły się pogłoski, że między małżonkami wieje chłodem. Wszystko to jednak było nieprawdą, a relacje między pierwszą parą są znakomite. Co widać było niedawno, gdy oboje pojawili się w Nowym Sączu. Razem żartowali ze sceny w czasie spotkania z mieszkańcami miasta, nie szczędzili sobie miłych gestów. Jaka jest więc tajemnica szczęścia ich małżeństwa? To wielka miłość, wsparcie i długoletnia znajomość, która cementuje związek.

Zobacz: Agata Duda NIE CHCIAŁA, by mąż został prezydentem? ZADZIWIAJĄCE doniesienia

Najnowsze