Tajna instrukcja PiS: Jak tłumaczyć uśmiech prezesa Kaczyńskiego

2016-12-21 6:00

Czyżby cenzura, jaką chce wprowadzić marszałek Marek Kuchciński (61 l.) do Sejmu, od dawna panowała w PiS i politycy tej partii nie mogli mówić, co tak naprawdę myślą? "Super Express" dotarł do tajnej instrukcji rozsyłanej do parlamentarzystów tego ugrupowania. Uczą ich w niej bardzo precyzyjnie, jak komentować ostatnią awanturę w Sejmie, jak atakować opozycję, a nawet. jak interpretować uśmiech prezesa!

W nocy z piątku na sobotę policjanci usuwali pikietujących przed Sejmem, by utorować drogę limuzynie z Jarosławem Kaczyńskim (67 l.). Zdjęcie uśmiechniętego prezesa obiegło niemal wszystkie media. Jak politycy PiS mają komentować tę sytuację? "Uśmiech na pewno nie schodzi od piątku z ust liderów opozycji, bo za pomocą medialnych manipulacji próbują destabilizować państwo. Prezes PiS uśmiechał się, bo na tę ilość kłamstw i obelg, jaka wylała się na niego w piątkowy wieczór, nie mogło być innej reakcji. Cynizm PO i Nowoczesnej jest przerażający" - oto instrukcja. W sobotę prezydent Bronisław Komorowski (64 l.) stwierdził, że Krystyna Pawłowicz (64 l.) czmychnęła z Sejmu. Co mają mówić politycy PiS? "Wulgarna wypowiedź. Skandal! Bojówki KOD blokowały wyjazd z Sejmu. To nie jest wypowiedź ani polityka, ani dżentelmena" - nakazują w instrukcji.

Dokument powstał 19 grudnia, ma siedem stron i dokładnie instruuje polityków PiS: co mają mówić w sprawie wojny z opozycją, jak mają krytykować politycznych przeciwników. "Zapomnieli, że trzeba szanować innych. Krzyk, sianie zamętu, destabilizacja to metody, które stały się narzędziem PO i PSL" - nakazują. Politycy PiS mają powtarzać do znudzenia, iż piątkowe posiedzenie Sejmu było legalne, że partia wywiązuje się z obietnic. W sprawie wytycznych kierownictwo PiS nie ma sobie nic do zarzucenia. - To standardowe pismo, z opisem wydarzeń i opiniami wysyłane przez biuro prasowe od początku kadencji. To nic nowego - kwituje Ryszard Terlecki (67 l.), wicemarszałek Sejmu z PiS.

Zobacz: Spotkanie Duda, Kaczyński i Kuchciński o KRYZYSIE parlamentarnym

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE