Tajna narada w siedzibie PiS! Wiemy, co Bielan robił u Kaczyńskiego. [ZDJĘCIA]

2021-09-22 6:00
Jarosław Kaczyński, Adam Bielan
Autor: PIOTR GRZYBOWSKI Jarosław Kaczyński, Adam Bielan

Idą zmiany w rządzie! Do Zjednoczonej Prawicy jeszcze we wrześniu ma dołączyć Partia Republikańska. Jak dowiedział się „Super Express”, Adam Bielan (47 l.) i jego ludzie byli w tej sprawie ostatnio u Jarosława Kaczyńskiego (72 l.) na Nowogrodzkiej. Negocjacje weszły w decydującą fazę. Europoseł Bielan zamieni brukselskie salony na fotel wicepremiera?

Jarosław Kaczyński pracuje nad stabilną większością w Sejmie, tak aby przed każdym ważnym głosowaniem nie musiał negocjować z pojedynczymi posłami. Porozumienie Jarosława Gowina (60 l.) w koalicji rządzącej lada chwila zastąpią byli politycy tej formacji skupieni wokół Adama Bielana. – Partia Republikańska już niedługo będzie trzecim podmiotem w Zjednoczonej Prawicy – mówi nam poseł Kamil Bortniczuk (38 l.).

Nie przegap: Pilna narada w siedzibie PiS! Kaczyński usiadł do stołu z Bielanem

W tej sprawie trwają polityczne negocjacje o stanowiska. W siedzibie PiS na ul. Nowogrodzkiej stawiła się ostatnio pokaźna reprezentacja Partii Republikańskiej. Do lidera PiS oprócz Adama Bielana udali się jego zaufani ludzie: Bortniczuk, wiceminister funduszy i polityki regionalnej Jacek Żalek (48 l.) i minister-członek Rady Ministrów Michał Cieślak (47 l.). Jarosław Kaczyński osobiście przyjął polityków w swoim centrum dowodzenia.

Było to kolejne z wielu spotkań, zdaje się, że jedno z ostatnich. Obie strony zmierzają do tego, żeby możliwie szybko, najlepiej jeszcze przed przyszłotygodniowym posiedzeniem Sejmu, podpisać umowę koalicyjną. Rozmowy są toczone w bardzo dobrej, przyjaznej atmosferze, co dobrze zwiastuje przyszłości koalicji – komentuje Bortniczuk.

Nie przegap: Adam Bielan wygrał z Jarosławem Gowinem. Spór o przywództwo w Porozumieniu

Spekuluje się, że już niedługo możemy poznać nowego wicepremiera – Adam Bielan zamieni brukselskie salony na ławy rządowe. – Nie udzielamy takich informacji do czasu zakończenia negocjacji. Zakomunikujemy to po podpisaniu umowy koalicyjnej – ucina poseł Bortniczuk.

Sonda
Czy widzisz Adama Bielana w roli wicepremiera?
Express Biedrzyckiej - Adam Bielan: Żadna większa rekonstrukcja nie jest planowana
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE