TAJNE spotkanie Kaczyńskiego z Ziobrą. Trwało kilka godzin

2020-09-22 10:01 Jot
Zbigniew Ziobro, Jarosław Kaczyński
Autor: Wikipedia/Flickr

Trwa kryzys w Zjednoczonej Prawicy. W poniedziałek po spotkaniu kierownictwa PiS rzecznik partii podała, że: - Podjęto decyzje o zdecydowanych rozstrzygnięciach. O szczegółach poinformujemy w stosownym czasie. Pojawiła się również wiadomość, iż może dojść do spotkania Kaczyńskiego z Ziobrą. Jak się okazuje takie tajemnicze spotkanie rozpoczęło się wczoraj około 19 i trwało kilka godzin. Co ustalono?

Informację o tym, że w poniedziałek wieczorem doszło do spotkania prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego z szefem Solidarnej Polski, Zbigniewem Ziobrą, potwierdził minister środowiska Michał Woś. Pytany o te doniesienia w programie Wirtualnej Polski "Tłit" odparł: - Według mojej wiedzy do pierwszego spotkania już doszło. Czekamy na następne - ocenił dodając, że najwyraźniej obaj politycy prowadzą wieczorny tryb życia. Pierwszy o wieczornym spotkaniu Kaczyńskiego z Ziobrą napisał Fakt, który podał, że rozmowa trwała długo, bo aż 4 godziny. Co mogą przynieś te rozmowy? Przedstawiane są różne scenariusze. O sytuację w rządzie był też pytany jego rzecznik. - W tym tygodniu możemy się spodziewać decyzji co do kwestii funkcjonowania rządu i jego składu. Mówię o koalicjantach w tej chwili. Mam nadzieję, że to będzie do piątku, a tak naprawdę w najbliższych dniach, środa-czwartek, ale dajmy sobie czas do końca tygodnia roboczego - mówił we wtorek rano rzecznik Piotr Müller.  Zdaniem reportera RMF FM ceną utrzymania koalicji z Solidarną Polską ma być "dymisja Prokuratora Krajowego Bogdana Święczkowskiego".

ZOBACZ: Co z rządem Morawieckiego? Rzecznik podał konkrety

Super Raport 21.09 (goście: Jarosław Sellin - wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, Paweł Zalewski - PO oraz dr hab. Tomasz Słomka z UW)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze