Tak będzie teraz rządził Kaczyński! Nietypowa sytuacja, ale jest do tego zmuszony

2019-12-07 6:01 KS
Jarosław Kaczyński
Autor: Marcin Smulczyński/SUPER EXPRESS

Niewielka salka położona na jednym z pięter podwarszawskiego szpitala w Otwocku. To tutaj w ostatnich dniach są podejmowane najważniejsze decyzje! Ale to się już niebawem zmieni! Bo Jarosław Kaczyński (70 l.) lada dzień opuści szpital i będzie rządził ze swojego domu na warszawskim Żoliborzu! - Prezes już rwie się do pracy, ale sądzę, że jakiś tydzień będzie zarządzał z Żoliborza. Później wróci na Nowogrodzką – zdradza nam jeden z jego bliskich współpracowników z PiS.

Czwartek, późny wieczór. Do prezesa PiS, który przeszedł operację wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego, przyjeżdża po raz kolejny w ostatnich dniach premier Mateusz Morawiecki (51 l.). Pojawia się też wicepremier Jacek Sasin (50 l.). - Dobra rozmowa o bieżących wydarzeniach. Prezes czuje się naprawdę nieźle, żartował, ale kolano wymaga rehabilitacji i to wielotygodniowej. Premier z prezesem są w ciągłym kontakcie, a szef rządu zdaje niemal codziennie prezesowi relacje z najważniejszych wydarzeń – twierdzi osoba z otoczenia szefa rządu.

Jak się dowiedzieliśmy, Jarosław Kaczyński jednak szybko do pracy na Nowogrodzką nie wróci, choć już teraz odbiera codziennie dziesiątki telefonów, doradza, sugeruje i nakazuje. - W najbliższym czasie prezes będzie to czynił z domu na Żoliborzu. Przekonujemy go, że jak wyjdzie ze szpitala, powinien odpoczywać i pracować z domu. Ale jeśli oczywiście zechce, w każdej chwili może zawitać na Nowogrodzką – mówi nam ważny polityk PiS.

Kaczyńskiego czeka teraz żmudna rehabilitacja. - Ale na kampanię prezydencką prezes będzie gotowy! - uspokaja nasz rozmówca.

Najnowsze