Tak mieszka Jędraszewski. Jego dom to prawdziwy PAŁAC! [WIDEO]

2019-09-12 7:08 PJ
Abp Marek Jędraszewski
Autor: Łukasz Gągulski/Super Express Abp Marek Jędraszewski

Od pewnego czasu głośno jest o arcybiskupie krakowskim Marku Jędraszewskim. Wszystko przez jego wypowiedzi o "tęczowej zarazie", a także dlatego, że nie znalazł się w gronie nominowanych na kardynałów. Duchowny mieszka w Krakowie przy słynnej ulicy Franciszkańskiej 3. Jak wygląda jego mieszkanie? Byliśmy tam z kamerą. Jędraszewski mieszka w prawdziwym pałacu. Ta piękna rezydencja robi wrażenie.

Arcybiskup Marek Jędraszewski to metropolita krakowski. Tak jak jego poprzednicy, do których należał m.in. Karol Wojtyła - późniejszy papież Jan Paweł II - mieszka przy ulicy Franciszkańskiej 3. To znany w Krakowie i nie tylko tam adres, który rozsławił papież Polak. Właśnie w oknie budynku, w którym teraz urzęduje Jędraszewski, pojawiał się papież, by porozmawiać z ludźmi w czasie swoich pielgrzymek do kraju. Jak wygląda dom Jędraszewskiego? To Pałac Biskupi, który jest charakterystyczną budowlą Krakowa, w nim właśnie mieści się krakowska kuria metropolitalna, a od końca XIV wieku stanowi on mieszkanie biskupów. Co ciekawe to drugi po Wawelu największy pałac Krakowa. Jedno jego okno, znajdujące się tuż nad barokową bramą wjazdową, ozdabia piękny obraz przedstawiający Jana Pawła II.

ZOBACZ: Co oni wyprawiają?! NAKRYLI Kaczyńskiego z ochroniarzami w Sejmie. Jest SKANDAL [WIDEO]

Budynek wraz z przylegającymi do niego innymi tworzy zamkniętą całość, w środku znajduje się dziedziniec, w którego centrum wśród kwiatów i krzewów znajduje się pomnik papieża Polaka. Uwagę zwracają także piękne, stylowe lampy na ścianach budynku. Tak wygląda miejsce, w którym mieszka Jędraszewski: 

Najnowsze