Tak o Tusku nie mówił jeszcze nikt! Znany senator brutalnie podsumował lidera PO

2021-10-26 6:09
Donald Tusk
Autor: Marcin Gadomski/Super Express Donald Tusk

Wprawdzie Donald Tusk (64 l.) potwierdził mandat do rządzenia w PO, jednak w partii nie ma zgody co do tego, czy to najlepszy wybór w kontekście zbliżającej się wielkimi krokami rywalizacji z PiS. – Tusk w społeczeństwie jest obciążeniem dla Platformy – mówi nam senator Antoni Mężydło (67 l.). Zupełnie innego zdania jest europoseł Bartosz Arłukowicz (50 l.).

Działacze PO w sobotnich wyborach na przewodniczącego partii jednoznacznie opowiedzieli się po stronie Donalda Tuska. Wynik 97,4 proc. głosów, nawet przy braku kontrkandydata, może robić wrażenie. – Tusk ma wyjątkowy autorytet w szeregach Platformy – przyznaje Antoni Mężydło. Senator podkreśla, że sam zagłosował na byłego premiera, ale raczej z braku alternatywy w postaci Rafała Trzaskowskiego (49 l.) niż z wiary w to, że pod wodzą Donalda Tuska Platforma jest w stanie pozyskać nowych wyborców i wygrać z Prawem i Sprawiedliwością pod wodzą Jarosława Kaczyńskiego (72 l.). – Tusk w społeczeństwie jest obciążeniem dla Platformy, ale w partii jego przeszłość jest oceniana pozytywnie. Natomiast dla Platformy uważam, że to nie jest najlepsze rozwiązanie – zaznacza Mężydło. Senator podkreślił, że tak jak PiS jest własnością Kaczyńskiego, tak PO Tuska. – Platforma bez Tuska nie może istnieć. Też jest własnością Tuska. Mnie się to nie podoba – podsumowuje polityk.

Nie przegap:

- Donald Tusk samotny na dworcu! Przywiozła go żona. Intrygująca gruba teczka [Zdjęcia]

- Cios w samo serce! Przyjaciel Donalda Tuska ujawnił prawdę o wyborach

Pod sondą galeria zdjęć z podróży Donalda Tuska po Polsce

Sonda
Jakim przewodniczącym PO będzie Tusk?

Zupełnie inaczej na powrót Donalda Tuska do polskiej polityki i objęcie przez niego przywództwa w partii patrzy Bartosz Arłukowicz. – Donald Tusk wzbudza niezwykle ciepłe emocje wśród wyborców, co pokazują wzrastające sondaże – podkreśla europoseł. Polityk zdradza, że coraz więcej osób chce wstąpić do partii, wierząc w wyborcze zwycięstwo. – Obserwujemy to zjawisko w każdym regionie. Powrót Tuska wywołał falę optymizmu zarówno w samej Platformie Obywatelskiej, jak i wśród wyborców. Widzieliśmy to podczas wielu różnych spotkań publicznych Donalda Tuska – kwituje Bartosz Arłukowicz.

Express Biedrzyckiej - Grzegorz Schetyna: Zrobię wszystko, by pomóc Tuskowi
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE