Tak podzielą się władzą Tusk i Trzaskowski! Ujawniamy szczegóły

2021-08-03 5:24
Donald Tusk, Rafał Trzaskowski
Autor: Stanisław Kowalczuk/East News Donald Tusk, Rafał Trzaskowski

Donald Tusk (64 l.) premierem, a Rafał Trzaskowski (49 l.) prezydentem? Władze Platformy Obywatelskiej na czele z Donaldem Tuskiem szukają miejsca dla głównego konkurenta lidera PO. Z naszych informacji wynika, że mają zagwarantować Trzaskowskiemu start w wyborach prezydenckich. Z kolei Tusk zająłby się odbudową partii, a po ewentualnych wygranych wyborach, za dwa lata stanąłby na czele rządu. - Jeśli Rafał uzyska takie zapewnienie, przestanie podważać przywództwo i decyzje Tuska w PO – słyszymy od ważnego polityka Platformy.

Choć do wyborów parlamentarnych i prezydenckich jeszcze trochę czasu, to w Platformie główkują o podziale władzy między Donaldem Tuskiem a Rafałem Trzaskowskim. - Widzimy, że ambicje ma zarówno Tusk, jak i Trzaskowski. Rafał już podkopuje pierwsze decyzje Donalda i krytykuje Borysa Budkę w roli szefa klubu, a chodzi o to, żeby prezydent stolicy, który jest przecież również wiceszefem naszej partii czuł, że jest ważny i nic nie jest robione obok niego czy poza nim – opowiada nam ważny polityk PO. Dlatego, jak słyszymy, w PO pojawił się niedawno pomysł, aby Trzaskowski dostał już teraz gwarancję startu w wyborach prezydenckich. Z kolei Tusk, jako lider partii, byłby typowany na przyszłego premiera po ewentualnych wygranych wyborach parlamentarnych. Tusk premierem, Trzaskowski prezydentem? O taki scenariusz pytamy marszałka Senatu z PO Tomasza Grodzkiego. - Tusk i Trzaskowski to dwaj zawodnicy wagi ciężkiej. To dwaj wybitni politycy. I jeśli wygramy wybory, to sądzę, że ci dwaj politycy według mnie mieliby największe szanse na stanowiska o których pan mówi. Najpierw, powtarzam, trzeba jednak wygrać wybory, musimy pokonać zło – powiedział nam Tomasz Grodzki (63 l.). 

Express Biedrzyckiej - Barbara Nowacka: Przyjście Tuska nie spowoduje cudu. Trzaskowski jest potrzebny
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE