Tak premier uczcił Powstanie Warszawskie. Łzy same lecą

2021-07-30 21:25
Mateusz Morawiecki
Autor: Łukasz Gągulski/Super Express Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawiecki postanowił uczcić 77. rocznicę Powstania Warszawskiego w wyjątkowy sposób, a zdjęciami pochwalił się na swoim oficjalnym profilu na Facebooku. Premier zdobył się na wyjątkowo piękny gest, który na pewno wielu wzruszy. Nie był jednak sam!

Mateusz Morawiecki już czuje klimat, jaki towarzyszy obchodom 77. rocznicy Powstania Warszawskiego. - Przed nami kolejna rocznica wybuchu powstania warszawskiego - w stolicy można już wyczuć charakterystyczne napięcie, którego kulminacja będzie 1 sierpnia o godzinie 17.00 – zaczął. Z tej okazji postanowił zrobić coś niezwykłego. - Razem z harcerzami postanowiliśmy spełnić nasz patriotyczny obowiązek: wyczyścić i uporządkować nagrobki Powstańców na cmentarzu wojennym w Laskach – opisał. Na zdjęciach widać, jak Mateusz Morawiecki myje krzyże, a potem obwiązuje je biało-czerwonymi wstążkami. Ramię w ramię z nim pracują harcerze. Na pewno wiele osób będzie poruszonych tym gestem.  Premier odniósł się także do heroizmu poległych. - To drobny gest w porównaniu z ogromnym poświeceniem Polek i Polaków walczących za wolność nas wszystkich, ale takie gesty też są istotne dla naszej wspólnej pamięci – napisał. Na koniec postanowił zachęcić wszystkich Polaków, by dołączali do podobnych inicjatyw w swojej okolicy. Zobacz zdjęcia z cmentarza wojskowego w Laskach w naszej galerii.

Zobacz: 

Wałęsa uderza w Powstanie Warszawskie. Wielu będzie wściekłych

Morawiecki ostrzega przeciwników szczepień. Strach zajrzy im w oczy?

Niemiecki polityk szokująco o Polsce. “Uwaga! Zły Świetlik”

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE