Grób Gierka w 19. rocznicę śmierci. Syn pokazał coś niezwykłego [ZDJĘCIA]

2020-08-04 9:57 Paulina Jaworska
Edward Gierek
Autor: cc/wikipedia.org Edward Gierek

Niedawno obchodzona była 19. rocznica śmierci Edwarda Gierka. Pamiętny pierwszy sekretarz KC PZPR zmarł 29 lipca 2001 roku. Chociaż od rocznicy minęło kilka dni, to ludzie wciąż przychodzą na jego grób, by złożyć kwiaty i zapalić znicze. Syn Gierka, profesor Adam Gierek, opublikował na Facebooku poruszający wpis dotyczący rocznicy śmierci ojca. Ujawnił też, coś niezwykłego.

Kila dni temu w Sosnowcu obchodzono 19. rocznicę śmierci Edwarda Gierka. O I sekretarzu KC PZPR, który był u władzy w latach 70. do dziś pamiętają mieszkańcy Sosnowca, ale nie tylko oni. Świadczy o tym widok grobu Gierka. Polityk został pochowany 3 sierpnia 2001 roku na cmentarzu w Sosnowcu-Środuli. Grób ojca na niemal tydzień po rocznicy pokazał w Internecie jego syn, profesor Adam Gierek. Na Facebooku umieścił zdjęcia pomnika tonącego w kwiatach i zniczach, wśród wieńców widać wyraźnie ten od szefa Sojuszu Lewicy Demokratycznej Włodzimierza Czarzastego. Adam Gierek wyraźnie wzruszony tym, jak wiele osób pamięta o jego ojcu napisał: - Serdecznie dziękuję Wszystkim tym , którzy pamiętali o kolejnej rocznicy śmierci mojego Ojca Edwarda Gierka.

Jak ujawnił, ta rocznica śmierci jest szczególna, bo w związku z szalejącym koronawirusem, nie było jednego spotkania przy grobie. Dlatego też, ludzie przez kilka dni przychodzili na grób Gierka: - Pomimo upływu czasu, oraz ciężkich obecnie dla nas doświadczeniach związanych z panującą wciąż pandemią koronawirusa , do dnia dzisiejszego na grobie mojego Ojca Edwarda Gierka w Sosnowcu składane są wiązanki kwiatów i zapalone symboliczne znicze przez przedstawicieli organizacji stowarzyszeń i środowisk oraz osoby prywatne - napisał Adam Gierek.

Koterski jako Gierek. Czy jest podobny do I sekretarza?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Jak dodał syn byłego I sekretarza: - Chociaż minęło już 19 lat od Jego odejścia , nadal żywa jest o Nim pamięć. Czas pokazał, że jego idee rozwoju Polski, zbliżenia nas do Europy, przyspieszenie rozwoju cywilizacyjnego dla dobra Polski i Polaków okazały się słuszne i pozostają nadal aktualne.

CZYTAJ: Tusk SZYDERCZO o zaprzysiężeniu Dudy. Dostał srogie baty!

Warto przypomnieć, że właśnie trwają prace nad filmem o Edwardzie Gierku. Legendarnego polityka zagra Michał Koterski.

Zobacz: "Gierek": Kożuchowska z KOKONEM NA GŁOWIE flirtuje przed kamerą. Sam seks! [WIDEO]

Najnowsze