Taką emeryturę dostanie Donald Tusk! Co za pieniądze!

2019-11-02 6:02
Donald Tusk
Autor: Instagram Donald Tusk

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ujawnił, że najwyższa emerytura w Polsce wynosi obecnie aż 22,4 tys zł. Wkrótce ten rekord zostanie jednak pobity przez … szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska (62 l.)! Były premier dostanie gigantyczną emeryturę z Unii Europejskiej, a do tego dojdzie mu świadczenie z Polski! W sumie emerytura Tuska będzie wynosić około 30 tys zł!

Taka emerytura to dla większości nierealne marzenie! Dokładnie 1 grudnia 2014 roku Donald Tusk został przewodniczącym Rady Europejskiej. To wiąże się nie tylko z gigantyczną pensją ( 105 tys zł miesięcznie), ale i zapewnieniem spokojnej starości. Europejska emerytura byłego szefa rządu na nieco ponad półmetku jego pięcioletniej kadencji w Brukseli wynosiła 13 tys. zł. A gdy za miesiąc dobiegnie końca, będzie mu przysługiwać świadczenie ponad 21 tys. zł miesięcznie! Jeśli dodamy do tego krajową emeryturę Tuska, to w sumie były premier będzie dostawał co miesiąc ok. 30 tys zł.
Na europejską emeryturę Tusk będzie mógł przejść w wieku 65 lat. I będzie najpewniej emerytem rekordzistą! Obecnie, jak wynika z zestawienia przygotowanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych dla tygodnika „Polityka”, najwyższa emerytura wypłacana przez Zakład wynosi 22,4 tys złotych. Do elitarnego grona emerytów pobierających świadczenie przekraczające 15 tys złotych należy w Polsce zaledwie 12 osób. Na drugim końcu tego zestawienia jest senior, którego miesięczne świadczenie wynosi … 4 grosze.

Politycy od kuchni (Michał Kamiński)

Sejmowi rekordziści emeryci
1. Bogusław Sonik (66 l.) z KO ( spędził dekadę w europarlamencie).
134 464, 36 zł emerytury rocznie, tj. 11 205 zł miesięcznie emerytury

2. Iwona Śledzińska – Katarasińska (78 l.) z KO
85 734, 06 zł emerytury rocznie co daje 7144 zł miesięcznie emerytury

Pieniądze na dziecko >> Sprawdź Tutaj 

Produkty luksusowych marek dostępne nie tylko dla bogaczy! Zamawiaj w outlecie Zalando, korzystając równocześnie ze strony Zalando Lounge kod rabatowy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE