Taką emeryturę dostanie Donald Tusk! Co za pieniądze!

2019-11-02 6:02 KS
Donald Tusk
Autor: Instagram Donald Tusk

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ujawnił, że najwyższa emerytura w Polsce wynosi obecnie aż 22,4 tys zł. Wkrótce ten rekord zostanie jednak pobity przez … szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska (62 l.)! Były premier dostanie gigantyczną emeryturę z Unii Europejskiej, a do tego dojdzie mu świadczenie z Polski! W sumie emerytura Tuska będzie wynosić około 30 tys zł!

Taka emerytura to dla większości nierealne marzenie! Dokładnie 1 grudnia 2014 roku Donald Tusk został przewodniczącym Rady Europejskiej. To wiąże się nie tylko z gigantyczną pensją ( 105 tys zł miesięcznie), ale i zapewnieniem spokojnej starości. Europejska emerytura byłego szefa rządu na nieco ponad półmetku jego pięcioletniej kadencji w Brukseli wynosiła 13 tys. zł. A gdy za miesiąc dobiegnie końca, będzie mu przysługiwać świadczenie ponad 21 tys. zł miesięcznie! Jeśli dodamy do tego krajową emeryturę Tuska, to w sumie były premier będzie dostawał co miesiąc ok. 30 tys zł.
Na europejską emeryturę Tusk będzie mógł przejść w wieku 65 lat. I będzie najpewniej emerytem rekordzistą! Obecnie, jak wynika z zestawienia przygotowanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych dla tygodnika „Polityka”, najwyższa emerytura wypłacana przez Zakład wynosi 22,4 tys złotych. Do elitarnego grona emerytów pobierających świadczenie przekraczające 15 tys złotych należy w Polsce zaledwie 12 osób. Na drugim końcu tego zestawienia jest senior, którego miesięczne świadczenie wynosi … 4 grosze.

Sejmowi rekordziści emeryci
1. Bogusław Sonik (66 l.) z KO ( spędził dekadę w europarlamencie).
134 464, 36 zł emerytury rocznie, tj. 11 205 zł miesięcznie emerytury

2. Iwona Śledzińska – Katarasińska (78 l.) z KO
85 734, 06 zł emerytury rocznie co daje 7144 zł miesięcznie emerytury

Pieniądze na dziecko >> Sprawdź Tutaj 

Produkty luksusowych marek dostępne nie tylko dla bogaczy! Zamawiaj w outlecie Zalando, korzystając równocześnie ze strony Zalando Lounge kod rabatowy.

Najnowsze