Takiego Donalda Tuska jeszcze nie widzieliśmy! Totalna zmiana. Sprawdź sam

2021-09-19 17:20
Konwencja Krajowa Platformy Obywatelskiej w Płońsku
Autor: Platforma Obywatelska/FACEBOOK Konwencja Krajowa Platformy Obywatelskiej w Płońsku

Donald Tusk (64 l.) zmienia kurs Platformy Obywatelskiej! Były premier podczas Konwencji Krajowej PO w Płońsku dał jasny sygnał, że opozycja musi zwrócić się ku wyborcom z mniejszych miejscowości, którym bliskie są konserwatywne wartości. – Być Europejczykiem to znaczy być Polakiem, być mieszkańcem Płońska, być mieszkańcem polskiej wsi – mówił Tusk.

Donald Tusk postarał się, żeby podczas sobotniej konwencji krajowej Platformy nic nie było przypadkowe. Skromna hala sportowa w oddalonym od Warszawy o niecałe 70 km 23-tysięcznym Płońsku. Powitanie Donalda Tuska chlebem przez burmistrza miasta Andrzeja Pietrasika (64 l.) i przemówienie przewodniczącego PO kładące nacisk na sprawy, które do tej pory nie były akcentowane zbyt często przez polityków tej partii.

Nie przegap: Konwencja Krajowa PO. Mocne słowa Tuska: Władza przekroczyła granicę podłości

Być Europejczykiem to znaczy być Polakiem, być mieszkańcem Płońska, być mieszkańcem polskiej wsi. Tu się nic nie kłóci – podkreślał Tusk, zwracając się do wyborców z mniejszych miejscowości. Były premier opowiadał m.in. o tym, jak brał ostatnio udział w chrzcinach i wszyscy członkowie rodziny, a nawet ksiądz, trzymali kciuki za niego i Platformę. – Są katolikami i nie chcą być opiłowani – podkreślał, krytykując wprost Sławomira Nitrasa (48 l.), który podczas niedawnego Campusu Polska Przyszłości Rafała Trzaskowskiego (49 l.) mówił o „piłowaniu” przywilejów katolików. Tusk zaproponował też Prawu i Sprawiedliwości, żeby do konstytucji wprowadzić zapis, znacznie utrudniający dokonanie ewentualnego polexitu.

Nie przegap: Tusk chce zmienić konstytucję. Takiej reakcji Morawieckiego się nie spodziewał

Były premier stwierdził ponadto, że „polityka to nie lajki” w mediach społecznościowych, odnosząc się do działań niektórych posłów KO, m.in. na granicy polsko-białoruskiej. – Chcę, żebyśmy tutaj, w Płońsku zrobili rachunek sumienia – podkreślał Donald Tusk.

Sonda
Zgadzasz się ze słowami Donalda Tuska?
Express Biedrzyckiej - Bronisław Komorowski: Tusk nie odbierze wyborców PiS-owi
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE