Tarcza antykryzysowa 2.0 przyjęta. Ważne zapisy dla studentów

2020-04-09 7:31 PJ
Posiedzenie sejmu, 26 marca 2020
Autor: Jakub Kamiński/East News Posiedzenie sejmu, 26 marca 2020

W nocy posłowie zajmowali się ustawą aktualizującą "Tarczę Antykryzysową" . Ustawa ta została przyjęta z poprawkami. W jej zapisach znalazł się zaskakujący punkt dotyczący dodatkowego dnia wolnego. W ustawie znalazły się też poprawki dotyczące studentów. O co chodzi?

Ustawa, którą w nocy ze środy na czwartek zajmowali się posłowie, trafi pod obrany Senatu. Wśród poprawek do tzw. tarczy antykryzysowej, jakie zastały przyjęte, pojawiała się też ta o dniu wolnym. Co to dokładnie oznacza? Poprawka, której autorem jest Prawo i Sprawiedliwość zakłada, że szef rządu będzie mógł ogłosić dzień wolny od pracy, ale pod warunkiem, że na terenie Polski będzie ogłoszony stan zagrożenia epidemiologicznego albo stan epidemii. Premier będzie mógł tak zrobić wydając stosowne rozporządzenie.

Posłowie przyjęli też ważne poprawki dotyczące studentów. Przyjęte poprawki, które zgłosiła Koalicja Obywatelska, związane są z przedłużeniem ważności legitymacji studenckich i doktoranckich oraz legitymacji służbowych nauczycieli akademickich. Do tego przyjęte poprawki dają możliwość zawieszenia spłaty kredytu studenckiego do pół roku. 

Super Raport 8 IV (goście: Janusz Korwin-Mikke, Kamil Bortniczuk)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze