TEGO PiS-owi nie wybaczę! DROŻYZNA łupi Polaków | Komentery

2022-05-19 18:06
SG Komentery Wykończą nas
Autor: GRAFIKA SE SG Komentery Wykończą nas

"Oficjalna" inflacja przekracza 12 proc. w skali roku, ale to nic w porównaniu z galopującymi cenami na sklepowych półkach i na bazarach. Z analizy cen detalicznych, prowadzonej przez UCE Research, Hiper-Com Poland i Wyższą Szkołę Bankową wynika, że od kwietnia ubiegłego roku ceny w sklepach wzrosły aż o 21,8 proc. Mięso? Droższe o ponad 30 proc. Pieczywo? Ceny wyższe prawie o 30 proc. A ekonomiści straszą, że to dopiero początek wzrostów i mocne zaciskanie pasa dopiero przed nami! Nasz reporter pojechał na bazar Wolumen w Warszawie i pytał Polaków, czy wybaczą PiS-owi drożyznę? Nie brakowało krzyków, ostrych słów i wielkich emocji. Ten materiał wideo to prawdziwy hit!

"Wykończą nas!", Zakrzyknęła emerytka na bazarze Wolumen w Warszawie. "Bieda, bieda nas czeka!", dodała smutnym głosem jej koleżanka. "Nie mamy z czego żyć!", skarżyła się kolejna emerytka i pokazała naszemu reporterowi siatkę z zakupami. "Dzisiaj stówa to jest nic, a kiedyś zakupów za stówę, to człowiek nie dał rady do domu donieść", zauważyła gorzko jej przyjaciółka. "Nie wybaczę oszustom tej drożyzny!", krzyknęła energicznie kobieta. Na bazarze nie brakowało też osób, które bronią PiS, jak niepodległości, a winą za drożyznę obarczają Tuska, wojnę w Ukrainie, Putina, pandemię oraz suszę. "Trzeba się modlić o deszcz, to ceny spadną", przekonywała jedna z klientek bazaru. Według prognoz w ceny będą wciąż rosły, a największy szok cenowy Polacy przeżyją w wakacje. A jeżeli będzie dwa razy drożej? "Wtedy PiS-owi nie wybaczę, bo emerytura starczy mi na tydzień", stwierdziła emerytka. Adam Feder spotkał też mężczyznę, który przekonywał, że może być nawet i dziesięć razy drożej, a on i tak wybaczy PiS-owi. "PiS, PiS i tysiąc razy PiS! Kaczyński będzie miał 110 lat i wciąż będzie rządził!", perorował jeden ze sprzedawców.

Obejrzyj najnowsze Komentery Adama Federa i napisz w komentarzu, czy Ty wybaczysz PiS-owi drożyznę!

TEGO PiS-owi nie wybaczę! DROŻYZNA łupi Polaków | Komentery
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE