"Ten aktor jeszcze gra". Echa wywiadu Kaczyńskiego po wyjściu ze szpitala

2018-07-27 12:58 LIKP
Jarosław Kaczyński
Autor: Marek Zieliński/Super Express Jarosław Kaczyński (2016)

Spore emocje wzbudził ostatni wywiad Jarosława Kaczyńskiego w TVP. W czwartek, 26 lipca, prezes Prawa i Sprawiedliwości mówił m.in. o ewentualnych zmianach w rządzie i o tzw. ustawach sądowych. Przy okazji pochwalił tez prezydenta. Wiele osób interesowało się jednak nie tylko tym, co do powiedzenia ma Kaczyński, lecz także tym, jak szef PiS wygląda po wyjściu ze szpitala.

Echa wywiadu Kaczyńskiego po wyjściu ze szpitala. Zdaniem medioznawcy prof. Macieja Mrozowskiego z Uniwersytetu Warszawskiego, wystąpienie Prezesa PiS w telewizji publicznej było "inscenizacją". - Tam nie mogło paść żadne nieuzgodnione pytanie. Cała rozmowa miała pokazać, że ten aktor jakąś rolę jeszcze gra - ocenia profesor w rozmowie z Super Expressem. - To wszystko jest częścią planu - podkreśla.

Prof. Mrozowski zwraca uwagę na to, że zbliżają się wybory samorządowe i trzeba uspokoić i elektorat, i kandydatów, którzy będą walczyć o mandaty radnych. - Przyjazne rządowi media mają upewnić ludzi, że Jarosław Kaczyński panuje nad sytuacją - twierdzi medioznawca. - Trzeba prezesa podmalować, podpompować... Partia nie może wygrać wyborów, gdy szef ledwo dycha, jest w słabej kondycji - konkluduje.

Najnowsze