Polexit już za kilka lat?! Poseł klubu PiS mówi wprost!

2021-09-21 11:41
Unia Europejska
Autor: materiały prasowe

Polexit to ostatnio gorący temat. Wszystko zaczęło się od słów Ryszarda Terleckiego podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu. Czy wyjście Polski z Unii Europejskiej to realny scenariusz? Ten poseł klubuPiS powiedział wprost, że zagłosuje za polexitem. Janusz Kowalski wskazał jeden warunek, od którego uzależnia swoją decyzję. Chodzi o pieniądze.

Polexit to jeden z najgorętszych tematów ostatnich tygodni. Wszystko zaczęło się od słów wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego, który - powołując się na Wielką Brytanię - stwierdził, że być może i Polska będzie musiała "szukać rozwiązań drastycznych".

Nie przegap: Ryszard Terlecki zapowiada wyjście Polski z Unii Europejskiej? Te słowa dają do myślenia

Okazuje się, że Janusz Kowalski zagłosowałby za wyjściem Polski z Unii Europejskiej, ale pod jednym warunkiem. – Jeżeli za kilka lat okaże się, że tracimy jeszcze bardziej na członkostwie w Unii Europejskiej - bo dzisiaj już tracimy w wymiarze finansowym, a ceny energii, ciepła idą w górę - to zagłosuje za wyjściem Polski z Unii – stwierdził poseł Solidarnej Polski w Polsat News. – Ponieważ jestem zwolennikiem twardego stawiania sprawy i obrony polskich interesów – dodał.

Nie przegap: Janusz Kowalski pyta o sens obecności Polski w UE! Odpowiedź zaskakuje [SEDNO SPRAWY]

Sonda
Czy polexit jest realny?
Express Biedrzyckiej - Jan Kanthak: Nie doprowadzimy do Polexitu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE