Terlecki broni Czarneckiego. Kuriozalnie? To mało powiedziane

2020-08-14 11:13 PMar
Ryszard Terlecki
Autor: Wikipedia

Europoseł PiS Ryszard Czarnecki jest podejrzewany o to, że przez wiele lat pobierał zwroty kosztów podróży służbowych i diety, które się mu nie należały. Sprawę prowadzi Europejskie Urzędu do Spraw Nadużyć Finansowych, który twierdzi m.in, że Czarnecki miał rzekomo jeździć zimą zezłomowanym kabrioletem do Brukseli. W obronie partyjnego kolegi postanowił stanąć wicemarszałek Ryszard Terlecki. Linia obrony, jaką zaprezentował, wprawia w osłupienie!

Przypomnijmy: Europejski Urząd do spraw Zwalczania Nadużyć Finansowych (OLAF) twierdzi, że Ryszard Czarnecki w sprawozdaniach podawał zawyżony wykaz podróży. Europoseł miał wpisywać, że do Parlamentu Europejskiego dojeżdża z Jasła, chociaż mieszkał wtedy w Warszawie. Tym samym miał zawyżać tzw. kilometrówkę o 340 km. Zastrzeżenia dotyczą kwoty 100 tysięcy euro, za lata 2009-2018. Dodatkowo eurodeputowany twierdził, że do podróży używa samochodu, który od dawna był zezłomowany. Jakby tego było mało, Czarnecki kabrioletem do Brukseli miał jeździć nawet w zimę.

Zarzuty kierowane przez Europejski Urząd ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych badane są już przez polską prokuraturę. Sam Czarnecki nie przyznaje się do winy. Zobacz więcej w poniższym materiale:

O sprawę Czarneckiego w Sejmie zapytany został szef klubu PiS, Ryszard Terlecki. Na pytanie dziennikarki TVN24, czy sam kiedykolwiek jechał kabrioletem zimą, Terlecki odparł, że... "nigdy, ale różne są dziwactwa". Następnie krótko poinformował, że Czarnecki na pewno będzie się tłumaczyć z tych sytuacji w Parlamencie Europejskim, po czym dodał, że sam spokojnie czeka na tłumaczenia partyjnego kolegi.

Express Biedrzyckiej - Ryszard Czarnecki: Głosujący na Dudę wybrali Polskę europejską

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze