Terlecki miał podsłuch za czasów rządów PO? "Jestem o tym przekonany, choć nie mam żadnych dowodów"

2022-01-19 16:30
Ryszard Terlecki
Autor: PAWEŁ DĄBROWSKI/SUPER EXPRESS Ryszard Terlecki

Ryszard Terlecki twierdzi, że był podsłuchiwany, zanim Prawo i Sprawiedliwość przejęło władzę w 2015 roku. - Przez osiem lat rządów PO miałem podsłuch na telefonie. Jestem o tym przekonany, choć nie mam żadnych dowodów - powiedział wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

Ryszard Terlecki został zapytany w Sejmie o senacką komisję nadzwyczajną ds. przypadków inwigilacji przy użyciu systemu Pegasus. Na jej posiedzeniu we wtorek, 18 stycznia 2022 roku, m.in. prezes Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś mówił o tym, że "padł ofiarą nielegalnej inwigilacji". - Przez osiem lat rządów Platformy Obywatelskiej miałem podsłuch na telefonie. Jestem o tym przekonany, choć nie mam żadnych dowodów, więc opowiadać takie rzeczy można sobie spokojnie i bez odpowiedzialności - mówił Ryszard Terlecki.

Marian Banaś, podczas posiedzenia senackiej komisji nadzwyczajnej, powiedział wczoraj: "Uważam, że padłem ofiarą inwigilacji, i to nielegalnej". Jak podkreślił, doszło do tego m.in. w 2017 i w 2018 roku. Relacjonował, że po raz pierwszy taka sytuacja mogła wyjść na jaw podczas remontu mieszkania. - Służby Krajowej Administracji Skarbowej zauważyły, że znajdują się tam kable, które służą do ewentualnego podsłuchu mojego mieszkania - mówił Banaś przed senacką komisją. Z kolei do drugiej sytuacji miało dojść w 2018 roku. Według Banasia, próbowano wtedy włamać się do jego prywatnego telefonu.

Sedno Sprawy - Ryszard Terlecki
Sonda
Czy w Polsce służby specjalne podsłuchują przeciwników politycznych?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE