Testy na COVID-19 w aptece. Minister zdrowia przedstawił szczegóły

2022-01-21 12:45
Adam Niedzielski
Autor: Marcin Gadomski / SUPER EXPRESS

Minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawił szczegóły dotyczące wykonywania testów na zakażenie koronawirusem w aptekach. Każdy będzie mógł zgłosić się na wybranych aptek od 27 stycznia, aby za darmo wykonać darmowy test na COVID-19.

Nowe decyzje w sprawie nowej fali

Rząd przygotował szereg projektów, które powinny pomóc w walce z piąta falą pandemii koronawirusa. Jedną z metod walki są testy antygenowe, które będziemy mogli wykonać nie tylko w puntach testowania, ale też w aptece. Dzięki nim każdy, kto zauważy u siebie objawy infekcji, będzie mógł łatwo i szybko przekonać się, czy zakaził się wirusem SARS-CoV-2.

Niedługo KONIEC pandemii koronawirusa? Naukowcy dali nadzieję

Sedno Sprawy - Waldemar Kraska

– Od 27 stycznia dostępne będą darmowe testy antygenowe aptece. Będzie duża dostępność testowania – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

Tylko w przygotowanych aptekach

Minister zdrowia Adama Niedzielski przedstawił szczegóły tego przedsięwzięcia. – Każdy, kto będzie zainteresowany, może poddać się testowi. Trzeba będzie wypełnić formularz w domu lub w aptece. Okaże się, że czy jest zakażony i stanowi ryzyko dla bliskich – powiedział Niedzielski. – Testy będą w aptekach, które są na to przygotowane, czyli posiadają specjalne pomieszczenie. Chodzi o apteki, w których odbywają się szczepienia – dodał minister zdrowia.

Piąta fala pandemii już się rozpoczęła. Jak przekazał w rozmowie z Radiem Plus wiceminister zdrowia Waldemar Kraska ostatniej doby odnotowano 36 665 przypadków koronawirusa. To najwyższy do tej pory wzrost od początku epidemii. Dokładnie 1 kwietnia 2021 roku odnotowano dotychczas najwięcej zakażeń - 35 251.

Sonda
Czy skorzystasz z darmowego testu na koronawirusa w aptece?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE