To byłby HIT! Sikorski złożył CV do Radia Maryja! Czy Rydzyk da mu audycję?!

2021-02-23 15:00 pmar
Radosław Sikorski, Tadeusz Rydzyk
Autor: PIOTR GRZYBOWSKI, PIOTR LAMPKOWSKI Radosław Sikorski, Tadeusz Rydzyk

Radosław Sikorski poprzez swoją posiadłość w Chobielinie związany jest z województwem kujawsko-pomorskim. Nie jest wielką tajemnicą, że nie jest on wielkim fanem ojca Tadeusza Rydzyka, jego interesów oraz wspierania ich przez skarb państwa. Jak zaskakująco ujawnił Sikorski, całkiem niedawno złożył on jednak ciekawą ofertę do Radia Maryja. Europoseł chciał właśnie tam poprowadzić swoją autorską audycję? O czym, i jaką odpowiedź otrzymał od toruńskiego redemptorysty?

Reprezentujący w Parlamencie Europejskim Platformę Obywatelską Radosław Sikorski ujawnił na swoim Facebooku, że zwrócił się do o. Tadeusza Rydzyka z prośbą o przedstawienie oferty na produkcję audycji na antenie Radia Maryja. - W październiku minionego roku zwróciłem się z prośbą o autorską audycję w "Radio Maryja". Pismo pozostało bez odpowiedzi. Niestety, póki co "Europejski głos w Twoim domu" nie będzie słyszalny w domach rodziny "Radia Maryja" -  napisał. Na potwierdzenie swych słów dołączył zdjęcie pisma, które wtedy wysłał.

O czym miałyby traktować programy Sikorskiego w Radiu Maryja? - Audycje będą poświęcone tematyce funkcjonowania Parlamentu Europejskiego oraz pozostałych organów Unii Europejskiej. W trakcie audycji, w sposób rzeczowy zostaną przedstawione decyzje Parlamentu Europejskiego oraz ich wpływ na życie obywateli Rzeczypospolitej Polskiej – tłumaczył europoseł.

Sikorski w piśmie zadeklarował, że program poprowadzi osobiście z udziałem zaproszonych ekspertów i osób związanych z funkcjonowaniem instytucji europejskich. - Program w swoim założeniu ma być przyjazny słuchaczowi, ale także wysoce merytoryczny – zapewniał w piśmie skierowanym do o. Rydzyka. - Poprzez cykl audycji pragnę wypromować prawdziwy wizerunek Unii Europejskiej oraz przedstawić słuchaczom merytoryczne argumenty świadczące o słuszności idei zjednoczonej Europy. Uprzejmie proszę o przedstawienie oferty – napisał.

Dlaczego dopiero teraz przedstawiciel PO zdecydował ujawnić się ten fakt? - Jest już przesądzone, że ojciec Tadeusz Rydzyk oraz inni szefowie Fundacji Lux Veritatis staną przed sądem w procesie karnym, jaki wytoczyła im organizacja Watchdog. Sprawa dostała swoją sygnaturę i czeka na termin pierwszego posiedzenia - poinformował z wyraźną radością, podczas gdy wcześniej organizacja ta "wnioskowała o dostęp do informacji publicznej i odbiła się od drzwi imperium Ojca Tadeusza". Dlatego właśnie Sikorski zadeklarował z satysfakcją, nawiązując do październikowego pisma:

Deklaruję, że jestem gotowy przeprowadzić audycję z celi Ojca Dyrektora !

Express Biedrzyckiej – Radosław Sikorski: Gowin powinien zostać Marszałkiem Sejmu
Najnowsze
KOMENTARZE