Zmiana czasu w Polsce. To już ostatni raz?

2021-09-27 18:12
Zmiana czasu na zimowy 2021
Autor: pixel2013/pixabay Kiedy przestawiamy zegarki? Sprawdźcie

Zmiana czasu z letniego na zimowy zbliża się wielkimi krokami. Już w październiku Polacy będą przestawiać swoje zegarki. Czyżby po raz ostatni? PSL złożył projekt ustawy, który pozwoliłby zakończyć tradycję zmiany czasu.

Zmiana czasu dla wielu jest już obyczajem archaicznym, który bardziej szkodzi niż pomaga. - Wpływa negatywnie na zegar biologiczny, a także ekonomię. Nie przynosi żadnych korzyści w zakresie energii – mówił Miłosz Motyka, rzecznik PSL. To nie pierwsza próba zerwania ze zmianą czasu. PSL już w 2017 roku zgłosiło taki projekt, który jednak nie doczekał się finalizacji. W tym samym roku w Unii Europejskiej toczyła się dyskusja na temat zniesienia zmiany czasu i jak się okazało, większość była za tym pomysłem. Zgodnie z założeniem, koniec tradycji miał nastąpić w 2019 roku, jednak pandemia koronawirusa sprawiła, że ten temat zszedł na dalszy plan, a w Unii Europejskiej zatrzymano prace nad tym projektem. Mimo to PSL chce po raz kolejny poruszyć ten temat, zgodnie z pozwoleniem Unii na samodzielnym decydowaniu niektórych państw członkowskich o czasie urzędowym. Jednak jak szacuje RMF24, nie można liczyć na szybkie rozwiązanie. Według portalu najpewniej zmiany czasu zostaną z nami jeszcze do 2022 roku, a najbliższa będzie w nocy z 30 na 31 października.

Zobacz: DOTARLIŚMY do budżetu Sejmu! Więcej kasy na polityków! Popłyną grube miliony

W naszej galerii możesz zobaczyć prowadzącą "Kropkę nad i", Monikę Olejnik, w odważnym stroju! Te nogi!

Sonda
Jesteś za zniesieniem zmiany czasu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE